• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI

Bilecik’te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Bilecik’te etkinlikler düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe, Bilecik Valisi Bilal Şentürk, AK Parti Milletvekili Selim Yağcı, Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Bulut, Belediye Başkanı Semih Şahin, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, CHP İl Başkanı Metin Yaşar,  İl Genel Meclisi Başkanı Osman Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Nail Öztürk, CHP İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, gazi ve şehit yakınları, kurumlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partiler ile vatandaşlar katıldı.

Bahçelievler Mahallesinde 15 Temmuz anıtının önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı, İl Müftüsü Necati Akkuş’un dua etmesinin ardından şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu sütunlara Vali Bilal Şentürk, AK Parti Milletvekili Selim Yağcı ve Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Bulut, karanfil bıraktı.

15 Temmuz anıtındansonra Bilecik Şehitliğinde Vali Bilal Şentürk, şehitlik defterini imzaladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, Kuran-ı Kerim tilaveti, İl Müftüsü Necati Akkuş’un dua etmesinin ardından tören mangası saygı atışı gerçekleştirdi.

Vali Bilal Şentürk, tören sonrasında yaptığı açıklamada, “15 Temmuz da ülkemiz çok büyük bir badire atlattı. Tehlike dışarıdan çok içeriden geldi. İçimizde maalesef kendi insanına kurşun sıkabilecek hainler çıktı. Böyle bir şey hiçbir zaman arzu edilmez ama yine milletimizin güçlü iradesiyle bu tehlikeyi kendi içimizde söküp attık ve atacağız. Zaman, zaman bu tür icraatlar olacak belki ama milletimizin birliği ve dirliği ile kendi iç dinamikleriyle bunların üstesinden geçeceğiz. Milletimiz birdir, beraberdir ve güçlüdür. Her ortamda acısında,hüznünde,mutluluğunda birlik ve beraberliğini desteklediği sürece hiçbir rüzgar bizi yerimizden sallayamayacaktır.” İfadelerine yer verdi.

AK Parti Milletvekili Selim Yağcı, “15 Temmuz’da Türk milletinin “ordu millet” olduğunu dosta düşmana gösterdi, vatanına, milletine, kutsal değerlerine karşı bir hareket olduğunda nasıl tek bir millet olduğumuzu tekrar ortaya koyduk.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Semih Şahin, “Birçok güvenlik güçleri ve vatandaşımızı şehit verdik bir daha böyle günlerin görülmemesini dilerim.” diye konuştu.

Şehir şehitliğindeki törende, saygı duruşu ve Marşı’nın okunmasının ardından Vali Bilal Şentürk, Belediye Başkanı Semih Şahin ve Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Bulut, şehit mezarlarına çiçek bıraktı.

Vali Bilal Şentürk, Şehitlik Defterini imzaladı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Necati Akkuş, dua yaptırdı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam