2. KRİSTAL ÇINAR SES YARIŞMASI FİNAL GECESİ İLE EN İYİ SESLERİNİ SEÇTİ

2. KRİSTAL ÇINAR SES YARIŞMASI FİNAL GECESİ İLE EN İYİ SESLERİNİ SEÇTİ

Bilecik Belediyesi tarafından, 2017 Yılı Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Kültür ve Sanat Şehri Bilecik´te gerçekleştirilen 2. Kristal Çınar Ses Yarışmasında en güzel sesin belirlendiği final gecesi muhteşem bir program ile tamamlandı.

ses1
Bilecik´te birbirinden güzel aktiviteyi hemşehrilerimizle buluşturan Bilecik Belediyesi geçtiğimiz yıl kültür sanat etkinliklerine bir daha eklemiş ve yetenekli sesleri keşfetmişti.
´´Bilecik Sesini Arıyor´´ sloganı ile gerçekleştirilen yarışma kapsamında finale kalan 18 isim, birbirinden değerli jüri üyeleri ve hemşehrilerimizin karşısında tatlı bir rekabete girdi.

ses2
Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 34 yarışmacının başvurarak, ön eleme ve internet elemesinden sonra 18 yarışmacının finale kaldığı gecede, Bay ve Bayanlar kategorisinde 2 ayrı etapta 1. 2. ve 3. ler seçildi. Bayanlar’da 1. ses Pınar Durmuş olurken, 2. en güzel ses Senanur Kale ve 3. ses ise Beyza Ayça Duman Pınar olarak seçildi. Bay Kategorisinde ise; 1.ses Orhan Demir, 2. En güzel ses Yavuz Çakmak, 3. Ses ise Kemal Burak Aslan seçildi. genç yetenekler ödüllerini 15 Mayıs akşamı Cumhuriyet meydanında yapılacak olan Mustafa Ceceli konserinde alacaklar.

ses3
BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ NİHAT CAN:
´´AMACIMIZ, GENÇLERİMİZE BİR FIRSAT VERMEKTİ, ONLARIN HEYECANINI DIŞA VURMASINA İMKAN SAĞLAMAKTI´´
Programın sonunda bir konuşma yapan Bilecik Belediye Başkan Vekili Nihat Can, gerçekleştirilen program ile içinde müzik sevgisi olan gençlere bir fırsat vermek istediklerini belirterek, şunları söyledi:
´´Değerli dostlarım, yaşamın olduğu insanın olduğu her yerde belediyemizin bir izinin olmasını istiyoruz. Özellikle gençlerimizin geleceğe emin adımlarla yürümesinde, çocuklarımızın iyi bir şekilde yetiştirilmesinde belediyemizin onlara yol gösterici olmasını istiyoruz. Gençlerimizin içindeki heyecanı dışa vurmasında ve yaşamasında belediyemizin imkanlar vermesini amaçlıyoruz. İşte bu duygu ve düşüncelerle daha önceleri, 2006 yılında ilkini denediğimiz ve içinden böyle güzel ve yerli malı sanatçıların çıktığı bir başlangıçtan sonra uzun bir ara vermiştik. Arkadaşlarımız, böyle bir çalışmayı daha üst seviyede yapabileceklerini söylediler. Biz de bu anlamda üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. Bu anlamda hani genç kardeşlerimizde olur ya ´ya bir fırsat verilse ben neler yaparım´ diye bir düşünce. İşte bizler de bu etkinlik ile bu gençlerimize bu fırsatı vermeye çalıştık.

ses4
PROGRAMDA EMEĞİ GEÇEN BÜTÜN ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM´´
´´Programda emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum´´ ifadeleriyle sözlerini sürdüren Belediye Başkanı Nihat Can, ´´Sağolsunlar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz ve içlerinde tabi ki aslan payına sahip Eğitmenimiz Ayhan Çil kardeşimiz ve ekibinin güzel organizasyonuyla bu etkinliği gerçekleştirdik. Ben bu güzel çalışmada emeği geçen başta bu arkadaşlarımız, daha sonra bizleri kırmayarak, teşrif eden değerli jüri üyelerimiz, orkestradaki kardeşlerimiz ve siz değerli hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. İlk çıktığımız zaman belirttiğimiz ´´Hep birlikte daha iyiye daha güzele´´ dileklerimle hoşça kalın.´´ ifadelerini kullandı.

ses5
Program, Belediye Başkan Vekili Nihat Can ve protokol üyelerinin de diğer yarışmacılara teşekkür plaketi taktim etmesi ve hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.

ses6
YARIŞMANIN BİRBİRİNDEN DEĞERLİ JÜRİ ÜYELERİ
Kültür ve Sanat şehri Bilecik´te gerçekleştirilecek olan yarışmanın jüri üyeleri listesinde ise birbirinden değerli isim yer alıyor.
Buna göre jüri listesinde; İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Mezunu Saz ve Ses Sanatçısı, içerisinde birçok ünlü sanatçının bulunduğu 300’ün üzerinde müzik albüm yapımında imzası olan Aranjör ve Müzik Yapımcısı, Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Müzik Direktörü ve Yönetmeni Bakanlık Jüri Üyesi Taner Demiralp, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müzik Kurulu Üyesi ve Bakanlık Jüri Üyesi Neşe Yetişer, Uludağ Üniversitesi Müzik Fakültesi Mezunu, Bölge Hastanesi Pefhem ve Pendik Belediyesi Türk Sanat Müziği Koro Şefi, Bakanlık Jüri Üyesi Pınar Dilek Yılmaz, Kültür Bakanlığı Sanatçısı ve Bakanlık Jüri Üyesi Mehtap Takmaklı, Bursa Büyükşehir Belediyesi Müzik ve Halk bilimi Uzmanı Ulusal Klasman Jüri Üyesi Erdinç Ertüzün, İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvarı Mezunu, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı, Milli Eğitim Bakanlığı Halk Müziği Jüri Üyesi Kaval Sanatçısı Hakan Evciman, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi, Lisans ve Yükseklisans Mezunu, İstanbul Devlet Opera ve Balesinde Tenor Sanatçısı Cem Sinan.

 ses7

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam