2015’İN İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

2015’İN İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Komisyonlar Seraları İnceleyecek

İl Genel Meclisi Ocak ayı olağan toplantısı ilk birleşimi gerçekleşti. Meclis Başkanı Serkan Yıldırım birleşimi açmadan önce kısa bir konuşma yaparak ilimizi etkisi altına alan yoğun kar nedeniyle Orta Sakarya vadisinde bulunan seralarda meydana gelen hasarlarla ilgili tüm üyelerin imzaladığı yazılı teklifi gündeme aldırmak için oylattı. Oy birliği ile kabul edilen yazılı teklifin Plan ve Bütçe, Tarım ve Hayvancılık ve Ar-ge komisyonlarına havale edilmesine karar verildi.

Denetim Komisyonu Belirlendi

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Gündemin ilk maddesinde Denetleme Komisyonu’na üye seçimi yapıldı.  Yapılan yazılı, gizli oylama sonucu komisyona Ak Parti’den Ertuğrul Torun, Nizamettin Çam, Hakan Özkan, MHP’den ise Zeki Uyanık ve Haluk Filizli 18’er oy alarak seçildiler. 2 boş oyun çıktığı tasniflerde adı geçen 5 üye Denetleme Komisyonu’na seçilmiş oldular.

Bilecik Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız Orta Sakarya vadisinde çöken seralarla ilgili meclis üyelerine bilgi vererek yaptıkları ve yapacakları çalışmaları anlattı.

Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız’dan sonra İl Genel Sekreteri Halis Nalbant ve diğer meclis üyeleri söz alarak konu hakkında görüşlerini bildirdiler.

 Diğer yandan Ocak ayının 2. birleşiminin bugün saat 11.00’da yapılmasına karar verildi.

ERHAN TOKA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam