• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
2017 YILI GENÇ ÇİFTÇİ HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI

2017 YILI GENÇ ÇİFTÇİ HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI

 

Genç Çiftçilerin Desteklenmesi projesi kapsamında İlimizde projeleri kabul edilen 136 çiftçi ile sözleşmelerin imzalanması 12 Haziran 2017 Pazartesi günü tamamlandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen imza törenine İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, İl Müdür yardımcısı Mustafa Demirbaş, Kırsal Kalkınma Ve Örgütlenme Şube Müdürü Abdullah Saray, Ziraat Mühendisi Erkan Şahin ve Bilecik Merkez İlçemizde Genç Çiftçi Hibe desteği almaya hak kazanan 13 Genç Çiftçi katıldı.

2017 YILI GENÇ ÇİFTÇİ HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI1

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun Yıldız konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı; “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projeleri hakkında yayınlanan tebliğ ile 18-40 yaş arasındaki çiftçilere 30 bin TL. hibe desteği için ilimize bu sene toplam 136 proje tahsis edilmiş olup projelere tahsis edilen toplam ödenek miktarı 4.080.000,00 TL’dir. Genç Çiftçi Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından projeler kendi müracaatlarındaki kriterleri göz önünde bulundurularak belirlenen puan cetvelleri sonucu kesinleşen asil liste 136 kişiden oluşmaktadır.

2017 YILI GENÇ ÇİFTÇİ HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI4

Genç Çiftçi hibe destekleri kapsamında projeleri kabul edilen çiftçilerle 06 Haziran 2017 tarihinden itibaren sözleşme imzalanmaya başlanmış olup 12 Haziran 2017 Pazartesi günü tamamlanmıştır.”

2017 YILI GENÇ ÇİFTÇİ HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI3

İl Müdürü Yıldız;  sözleşme imzalayan genç çiftçilerle bir süre sohbet ederek onlara büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği hakkında pratik bilgiler verirken, şunları söyledi; “Bakanlığımız ve Müdürlüğümüz olarak çiftçilerimizin daha profesyonel tarım yapmasını her zaman desteklemekte olup, bu proje ile boşalan köylerin tekrar canlanmasını amaçlıyoruz. Projeden faydalanan tüm genç çiftçilerimizin başarılı olacağına gönülden inanıyor, gelecek yıl daha fazla destek almamıza katkı sağlayacaklarını umuyorum. Bu ve benzeri projelerin başarısını yakından takip etmekteyiz. Art niyetli ve başarısız olanlar yapılan hibeyi geri ödediği gibi 5 yıl boyunca Bakanlığımızın hiçbir desteğinden faydalanamayacak olduğunu da belirtiyor, Projelerin girişimci genç çiftçilerimize, İlimiz tarım ve hayvancılığına İlimiz ekonomisine büyük katkı sağlayacağı ümidiyle projenin hayırlı olmasını dilerim.”

2017 YILI GENÇ ÇİFTÇİ HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI2

2017 YILI GENÇ ÇİFTÇİ HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI5

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam