2019-2020  AV SEZONU KAPANDI

2019-2020 AV SEZONU KAPANDI

Orman ve Su İşleri Bilecik Şube Müdürü Nezir Ayhan 2019-2020 Av Sezonu Merkez Av Komisyonu Kararı uyarınca av hayvanlarının eş tutma, üreme, erginleşme gibi yaşam evreleri dikkate alınarak ülke genelinde 01 Mart tarihinden itibaren av sezonunun kapandığını bildirdi.

Orman ve Su İşleri Bilecik Şube Müdürü Nezir Ayhan 2020-2021 av sezonu için komisyonun Mayıs ayı içerisinde toplanacağını, av hayvanı türlerine göre avın açılacağı tarihleri ve av döneminde uygulanacak avlanma usul ve esaslarının belirleneceğini bildirdi.

Orman ve Su İşleri Bilecik Şube Müdürü Nezir Ayhan tarafından yayımlanan bildiri ise şu şekilde, “2019-2020 Av Sezonu Merkez Av Komisyonu Kararı uyarınca, av hayvanlarının eş tutma, üreme, erginleşme gibi yaşam evreleri dikkate alınarak Ülke genelinde 01.03.2020 tarihinden itibaren kapanacaktır. Av sezonu dışında avlanmak kesinlikle yasaktır. Avın kapanış tarihi itibariyle, av ve yaban hayvanlarının üreme döneminin başladığı, avın açılacağı zamana kadar bu dönemde avcılık faaliyetlerinin yasak olduğu, özellikle av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme evrelerini içine alan bu süre zarfında toplumun tüm kesimlerinin tabii ortamlara çıkarken daha hassas hareket etmesi ve av ve yaban hayvanlarının yavru ve yumurtalarının toplanmaması yaban hayatının devamı için önem arz etmektedir. Merkez Av Komisyonu 2020 Mayıs ayı içerisinde tekrar toplanıp 2020-2021 av sezonu için av hayvanı türlerine göre avın açılacağı tarihleri ve av döneminde uygulanacak avlanma usul ve esaslarını belirleyecektir. Kaçak av ihbarları 112 Acil Çağrı hattına yapılabilecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam