23 NİSAN COŞKU İLE KUTLANDI

23 NİSAN COŞKU İLE KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Cumhuriyet meydanın da coşku ile kutlandı.

Meydanda yapılan etkinliklerde çeşitli okullardan gelen öğrenciler Protokole ve izleyenlere gösterilerini sundular. Törene TBMM Başkanvekili ve CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, Bilecik İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Mehmet İnce, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Bilecik İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören çelenk sunumu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından program öğrencilerin jimnastik gösterileri koro eşliğinde düzenledikleri şarkı gösterisi, Halk oyunları ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

Öte yandan şiir okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Daha sonra Valilik makamında 23 Nisan kutlamalarında bir gelenek haline gelen temsili makam devir teslimi gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Güsamettin Erdoğan, Edebali Ortaokulu Müdürü Mustafa Ejder, okul öğretmeni Yeliz Öznar ve Edebali ortaokulu öğrencileri Bilecik Valisi Tahir Büyükakın’ı ziyaret ettiler. Valilik makamını temsilen devralan öğrenciler, dilek ve isteklerini dile getirdiler. Vali Büyükakın, kendisini ziyaret eden misafirlerine teşekkür etti.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam