“3. AYVA ÇİÇEĞİ BİSİKLET FESTİVALİ” GERÇEKLEŞTİ

“3. AYVA ÇİÇEĞİ BİSİKLET FESTİVALİ” GERÇEKLEŞTİ

Cumhuriyet Meydanın’dan start verilen tura Bilecik, Eskişehir, Bursa ve Sakarya olmak üzere birçok ilden yaklaşık 450 bisikletli katıldı.

 

Etkinlik öncesi konuşan Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz Festivalin amacının ilimizin turizmini geliştirmek, doğaya verilen önemi arz etmek, tüm bireyleri kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak, trafik haftası olmasından dolayı trafikte biz de varız mesajını vermek olduğunu ifade etti.

 

Festivalin 3. yılında büyük ilgi gördüğünü ve bu sayının 400-500'lere ulaştığını belirten Yavuz şunları aktardı:

 

“Bilecik İl Temsilciliği olarak düzenlediğimiz 3. Ayca çiçeği bisiklet festivalimize şahsım ve dernek genel merkezimizin adına başta ilimize misafir olarak katılım sağlayan ve tüm ilimizdeki hem bisiklet hem doğa severlere hoş geldiniz der saygılarımı sunarım. Festivalimize katkı sunan destekçilere, kurum ve kuruluşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim. Festivalimizin 1. Gün adı “doğa için pedalla” 2. Gün Ertuğrulgazi’den Şeyh Edebaliye pedallıyoruz. Festivalimizin amacı ilimizin turizmini geliştirmek, doğaya verdiğimiz önemi arz etmek, tim bireyleri kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak, trafik haftası olmasından dolayı trafikte biz de varız mesajını vermektir.

 

Festivalimiz 3. yılında büyük ilgi gördü ve bu sayı 400-500'lere ulaştı. Festivalimize 35 ilden katılım var. Sürücülerimiz araçlarını kullanırken, bisiklet sürücülerine dikkat etmelerini istiyoruz. Şehir içinde 3 kilometreye kadar yürüyebilirsiniz, 8 kilometreye kadarda bisiklet kullanabilirsiniz. Bunun insan vücuduna bir zararı yok. Herkesi bisiklet kullanamaya davet ediyorum”

 

Cumhuriyet Meydanı önünde pedal basmaya başlayan bisikletliler, burada gösteri yaptıktan sonra şehir merkezinde "Arabadan in bisiklete bin" sloganı atarak, belirlenen güzergahta ilerleyip, Pelitözü Göleti'nde mola verdi. Etkinlik Pelitözü Gölpark sonrası Tepebaşı mevkiinde son buldu.

CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç