3.KARİYER GÜNLERİ BAŞLADI

3.KARİYER GÜNLERİ BAŞLADI

1

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile aralarında Gönüllü Genç Girişimciler Kulübü, İktisat Düşünce Kulübü, Kafkas Kulübü, Yönetim ve Denetim Kulübü, Bilgiyazar Kulübü olmak üzere 6 kulübün ortaklaşa hazırladığı 3.Kariyer Günleri başladı. Bu sene 3. düzenlenen ‘Kariyer Günleri’ kapsamında geçen senelerde olduğu gibi kendi alanından birbirinden değerli isimler öğrencilerle buluşuyor ve tecrübelerini paylaşıyorlar.

2

Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen 3.Kariyer Günleri açılış programına Bilecik Valisi Sayın Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü İbrahim Taş, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte Dekanı Abdulkadir İlgen,Ak Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, İŞKUR Bilecik İl Müdürü Ayhan Tozan, İK11 Platformu Başkanı Halil Altınay’ın yanı sıra davetliler ve öğrenciler katıldı. 3.Kariyer Günlerinin il oturumunda Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü İbrahim Taş kariyer ve kariyer günlerinin önemiyle ilgili konuşmalar yaptı.

3 4

5

“Kariyer günlerini önemsiyoruz.”

Kariyer günlerini öğrencilere yol gösterecek ve hayat çizgilerini belirleyecek faaliyetlerin bir halkası olduğu için önemsediklerini belirten Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Kariyer günlerini önemsiyoruz. Kariyer günleri nazariyatın veliahtta dönüşmeye başladığı, sanalın gerçekle buluşmaya başladığı sizin öğrenim sürenizin sonuna doğru sizlere yol gösterecek hayat çizginizi belirleyecek faaliyetlerin bir halkası olduğu için önemsiyoruz.

Ama eğitim sistemimiz bunu her zaman tam olarak veremiyor. Bizler vermiş olduğumuz eğitim sistemimizle nazari bilgileri veriyoruz ama hayattaki rolünüzü birçok şey belirleyici olmuyor. Kariyer günlerinde bir araya geldiğiniz, tecrübelerini paylaştığınız kişiler çok önemli bir rolü üstleniyorlar. Sizlere hayat çizgisinde bir örnek bir önder oluyorlar. Bu çalışmalarla belki hayatınız şekil alıyor, bundan sonra yapacağınız, kendinizi mutlu hissedeceğiniz veya arzu etmez ama mutsuz hissedeceğiniz bir işle karşılaşmış oluyorsunuz. Temennimiz siz buraya gelirken çok önemli şeyleri başararak geldiniz. Önemli sınavlardan geçtiniz. Belki sıkıntıları aşarak bugüne geldiniz. Ama bu eğitim sonucunda temennimiz o ki, herkes en iyi başarabileceği, en zevkle çalışacağı, çalıştığında yorulmayacağı işlerle karşılaşsın. O açıdan bu kariyer günlerini önemli buluyoruz.”

 6

“Türkiye genç nüfusa sahip olduğu için önü açık bir ülke durumunda.”

3.Kariyer Günleri açılış programına katılan Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ise yaptığı konuşmada Türkiye Cumhuriyeti’nin yer üstü kaynağı olarak gördüğü genç nüfus bakımından zengin olduğunu fakat bu nüfusun eğitimli olması ve alanında en iyilerini yetiştiriyor olması gerektiğini belirtti. Bilecik Milletvekili Eldemir, yaptığı konuşmada şunları aktardı:

“Ülkelerin yer altı ve yer üstü zenginlikleri vardır. Türkiye’nin yer altı zenginlikleri malum, mahdut belli sınırda veya ölçülebilir anlamda değer bulabilirliği anlamda da tartışılır durumda biz kendimizi yeraltı kaynakları olarak çok zengin ülke olarak görmüyoruz, dünyadaki diğer ülkelere baktığımız zaman. Ancak bizi diğer ülkelerden ayıran en önemli özelliğimiz de yer üstü zenginliğimiz o da genç ve dinamik nüfusumuz. Bu anlamda düşündüğümüz zaman gerçek zengin aslında yer üstü kaynakları zengin olanlar yani bizleriz. Türkiye cumhuriyeti genç cumhuriyet istikbal noktasında genç nüfusa sahip olduğu için önü açık bir ülke durumunda. Pekala, sadece nüfus buna yeterli mi, hayır. Bu nüfusun nitelikli olması lazım bu nüfusun eğitimli olması lazım bu nüfusun alanında en iyisi en iyilerini yetiştiriyor olması lazım. İşte bizler üniversite sıralarındayken hayata atılmanın arifesinde şunu iyi bir şekilde idrak etmemiz lazım hangi meslek mensubu olursak olalım hangi alanda eğitim alıyorsak olalım kendi alanımızın en iyisi olmak için gayret sarf etmemiz lazım. Buna biz aslında medeniyetimizde ihsan sahibi olmak diyoruz. Yani yaptığı işi en güzel şekliyle yapana ihsan denir bu noktada bizde hangi alanda çalışıyorsak en iyisi olursak bu noktada az önce zenginlik olarak görmüş olduğumuz genç nüfusu hakikaten zenginleştirilmiş ve geleceğe Türkiye’ye daha iyi hazırlamış oluruz.”

7

Yağcı: “Kariyer günleri, kariyer hayatında merdiven basamağıdır.”

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ise konuşmasında kariyer günlerinin kariyer hayatının bir merdiven basamağı olduğunu belirtti. Bilecik Belediye Başkanı Yağcı konuşmasında şunları aktardı:

“Kariyer günleri kariyer hayatta merdiven basamaklarını belirgin bir ölçüde tırmanma anlamına geliyor. Bulunduğunuz konum ve durum belirleme anlamına geliyor. Günümüzde artık baktığımızda bilgi çağı diyoruz fakat bilgiye erişim de oldukça kolaylaştı. Özellikle teknolojinin gelişimiyle birlikte önceden bir bilgiyi elde edebilmek için günlerce sayfalarca belki kitapları okumak ansiklopedileri karıştırmak gerekiyordu ama günümüzde Google hazretleri birçok şeyi ayağımıza rahat bir şekilde getiriyor. Ama hayat yaşanmadan anlaşılmıyor ve yaşanmışların da paylaşması son derece önemli özellikle hayatın başlangıcında olan çok değerli genç kardeşlerimizin yaşayanlardan yaşanmışlardan örnek alarak geleceklerini imar ve ihya etmeleri yön çizmeleri son derece önemli. Bu anlamda başlatmış olduğu bugün de hep birlikte başlatacağımız kariyer günlerinde mutlaka deneyimi çok yüksek konuşmacılılar gelecek hayata yaşadıklarını edindikleri tecrübeleri sizle paylaşacaklar ve inşallah gelecekte sizlerin de daha iyi noktalarda olabilmeniz vatanımıza milletimize insanlığa daha iyi hizmet edebilmeniz için gerekli deneyimleri aslında hazır bir hap şeklinde onların tecrübelerinden elde etme fırsatı bulacaksınız.

8

Rektör Taş, emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü İbrahim Taş ise bu sene 3.sü düzenlenen kariyer günleri ile ilgili bilgilendirme yaptı ve kariyer günlerinin hazırlanmasında emeği geçenler ile katılımcılar teşekkür etti. Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Taş yaptığı konuşmada şunları aktardı.“Bu yıl bildiğiniz üzere Şeyh Edebali Üniversitesi kariyer günlerinin üçüncüsünü düzenlemekteyiz. Allah nasip ederse bundan sonra da kariyer günlerini daha planlı olarak daha esaslı ya da büyük organizasyonlar eşliğinde sürdürmek istiyoruz. Üniversitemiz için üniversitemizin gelenekselleşmiş programlarından organizasyonlarından birisini gerçekleştirmek istiyoruz. Kariyer günlerimiz yaklaşık 5 gün sürecek bu çerçevede gerek şehir içinde gerek şehir dışından değerli katılımcı girişimcilerimiz bulunmakta onların huzurunda ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Bu organizasyonu gerçekleştiren başta İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanımız Abdulkadir İlgen’e, kariyer günleri komisyon üyelerimize ve katkıda bulunan diğer tüm arkadaşlarımıza, sevgili öğrencilerimize girişimcilerimize teşekkür ediyorum.”

MEHMET SELİM SAÇTI

9 10 1112 13 14 15 16 1718 19 20

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam