30 BİN 245 ÖĞRENCİ KARNESİNİ ALDI

30 BİN 245 ÖĞRENCİ KARNESİNİ ALDI

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sami Akyol, öğrencilerin ve öğretmenlerin yoğun bir tempoda ve pandemiye rağmen okullarda 2021-2022 eğitim-öğretim yılının birinci ara dönemini tamamladığını ifade etti.

Öğrencilerin aldıkları karnelerin akademik gayretlerinin bir neticesi olarak dönem boyunca yaptıkları çalışmaları ölçen bir araç olduğunu belirten Akyol, “Karne sizin kişiliğinizi, güzel alışkanlıklarınızı, zekanızı, vatan ve millet sevginizi ölçmez bunu unutmayın. Notlarınız ne olursa olsun, hiçbir zaman ümidinizi ve cesaretinizi kaybetmeyin. Hayata sıkı sıkı sarılın. Sizlerden hem akademik başarısı yüksek hem de maneviyatı güçlü mutlu bireyler olmanızı temenni ediyorum. Bu ara tatilde bol bol eğlenmenizi, dinlenmenizi, sevdiklerinizle ve  büyüklerinizle zaman geçirmenizi arzu ediyorum.” ifadesini kullandı.

Arkadaşlarınızla,  aile fertlerinizle oyunlar oynayın, ilginize ve yeteneğinize uygun sanat ve spor faaliyetlerine katılım sağlayın.  Bu ara tatili, kendinizi daha iyi değerlendirme, hayallerinizi ve hedeflerinizi gözden geçirme ve idealleriniz için hazırlanma fırsatı olarak düşünün. Bu süreçte en iyi tatil arkadaşı kitaplarınızı da ihmal etmeyin. Mutlaka okuyun, okuduğunuz üzerinde düşünmeyi ve fikir alışverişinde bulunmayı ihmal etmeyin. Bunları yaparak iyi bir moral ve motivasyonla ikinci döneme başlayacağınıza inancım tamdır.

Kıymetli Velilerimiz, “Başarının gizli kahramanları; Çocuklarınızın eğitimlerini sürdürmelerini sağlarken ne kadar büyük fedakârlıklar gösterdiğinizi biliyorum. Ama unutmayın, çocuklarımızın, eğitim öğretim faaliyetleri içinde gösterdikleri çaba, her şeyin üstündedir. Yarınlarımızın teminatı evlatlarımızın başarıları yalnızca karne notlarından ibaret olmadığı gibi karneler, çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil onların derslerindeki durumlarını  ortaya koyan belgelerdir.  ‘İyi insan ‘olmanın ve bu yöndeki gayretlerin değerini ve önemini evlatlarımıza benimsetmemiz çok önemli. Eğitim öğretim yılı boyunca katkısı olan ve her aşamada desteklerini esirgemeyen sizlere en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.

Değerli Yöneticilerimiz ve Kıymetli Öğretmenlerimiz,Ülkemizi muasır medeniyetler içinde en üst seviyeye taşıma hedefimize ısrarla yürürken; bilimde, sanatta, sporda dünyayla yarışan, her alanda çığır açan bir nesli birlikte inşa edeceğiz. Ruhunu uyandırabildiğimiz her çocuk ile bugün rüya diye adlandırdığımız her hayalimiz gerçeğe dönüşecektir.

Eğitim – öğretim sistemimizin kilit taşı olan sizler de pandeminin olduğu dönem boyunca özveriyle yürüttüğünüz çalışmalarınız ve azminizle milletimizin duası, umudu, sınırsız hayali olan çocuklarımızı yarına hazırlamak üzere gösterdiğiniz gayretlerle yorucu bir dönemi geride bıraktınız. Özverili çalışmalarınızdan ve emeklerinizden dolayı öğrencilerimiz ve velilerimiz adına sizlere gönülden teşekkür ediyorum. Hepinizi muhabbetle selamlıyor, sağlıklı ve huzurlu tatiller diliyorum.”

Öte yandan Bilecik’in Pazaryeri ilçesindeki Pazaryeri İlkokulu’nda Kaymakam Ferhat Altay ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci’nin katılımıyla karne töreni düzenlendi.Törende yöresel kıyafetler renkli görüntülere sahne oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam