BİLECİK VALİSİ DEĞİŞTİ

BİLECİK VALİSİ DEĞİŞTİ

65. Hükümetin Kurulması ve Binali Yıldırım’ın Başbakan olarak göreve başlamasının ardından yeni Valiler Kararnamesi’nin hazırlanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayına sunuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kararnameyi onayladı.

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı Valiler Kararnamesi ile 24 kente yeni Vali atandı. 26 ilin valisi de kendi aralarında yer değiştirirken İlimizin sevilen valisi Ahmet Hamdi Nayir, 2016 Valiler Kararnamesi’yle Kütahya’ya alındı. Resmi Gazete ‘de yayımlanacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı Valiler Kararnamesi’ne göre, Ahmet Hamdi Nayır’ın yerine İçişleri bakanlığı mahalli idareler genel müdür yardımcısı Süleyman Elban Bilecik Valisi olarak atandı.

1

Süleyman Elban Kimdir?

İlimizin yeni valisi Süleyman Elban, 06.06.1969 tarihinde Kırşehir’de doğdu. İlk öğrenimini Almanya ve Kırşehir’de, orta öğrenimini Kırşehir’de tamamladı. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde mezun oldu. Abant İzzet Baysal Üniversitesinde araştırma görevlisi, Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı Uzman yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra 1994 yılında Eskişehir Kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine başladı. Samsun Yakakent ve Elazığ Karakoçan kaymakamlığı görevlerinin ardından 2003 yılında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü şube müdürlüğüne atandı. Halen daire başkanı olarak görev yapmaktadır.

2003 yılında Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Mahalli idarelerle ilgili konuda yapılmış bir yüksek lisans ve 2008 Yılında Portsmouth Üniversitesinde (İngiltere) Kamu Yönetimi ve Avrupa Birliği alanında PPP konulu yüksek lisans çalışması bulunmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam