32 BİN YENİ SAĞLIK PERSONELİNDEN 300’Ü BİLECİK’TEN ALINACAK

32 BİN YENİ SAĞLIK PERSONELİNDEN 300’Ü BİLECİK’TEN ALINACAK

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde alınacak 32 bin kişilik personele ilişkin detaylar açıklandı. Buna göre 32 bin personelin, 11 bininin hemşire, 1600’ünün ebe, 4 bin 687’sinin sağlık teknisyeni olmak üzere 18 bin sözleşmeli sağlık personeli ile 14 bin sürekli işçi kadrosunda personel alınacak.

Konuya ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı yazılı açıklamada koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde sağlık ordusunun güçlendirildiğini belirtti.

Bakanlığın taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacağını ifade eden Koca, “11 bini hemşire, 1600’ü ebe ve 4 bin 687’si sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında sağlık meslek mensubu alıyoruz.” bilgisini verdi.

300 SAĞLIK PERSONELİ’DE BİLECİK’TEN ALINACAK

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’den elde edinilen bilgiye göre gerçekleştirilecek olan 32 bin personel alımından 300’ünün Bilecik’ten alınacağı öğrenildi. Başkan Şahin yaptığı açıklamada; “Bu alım sırasında 300 sağlık personeli ve sürekli işçi alımı da İlimiz için yapılacaktır. Bu büyük istihdam imkanını sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca Beye ve hemşehrimiz Sayın Halil Eldemir beye teşekkür ediyoruz. Şimdiden bu kadroların ülkemize şehrimize ve sağlık camiasına ve işe girecek Kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.Birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde,Allah bolluk ve bereketi ilimizden,ülkemizden eksik etmeyecek inşallah” ifadelerine yer verdi.

BAŞVURULAR 26 MART-1 NİSAN 2020 TARİHLERİ ARASINDA İŞKUR ÜZERİNDEN YAPILACAK

Tercih kılavuzunun ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandığı bildiren Bakan Koca, adayların tercihlerini, 26 Mart-1 Nisan 2020 arasında yapabileceğini ifade etti.

Duyurular için Bakanlığın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinin takip edilmesi gerektiğinin altını çizen Koca, şunları kaydetti:

“Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak, diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14 bin sürekli işçi istihdamı yapılacaktır.

Başvurular, 26 Mart-30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesi üzerinden yapılacak. Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Hayırlı olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam