32 GENÇ ÇİFTÇİYE 160 DÜVE DAĞITILDI

32 GENÇ ÇİFTÇİYE 160 DÜVE DAĞITILDI

Tarım ve Orman Bakanlığının “Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi” kapsamında Pazaryeri ve Osmaneli’de 32 genç çiftçiye 160 adet düve dağıtıldı.
Tarım ve Orman Bakanlığının hayvancılığı destekleme alanında başlatmış olduğu genç çiftçilere hibe büyükbaş hayvan dağıtımı gerçekleştirildi.

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş, dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, bakanlığın proje ile boşalan köylerin tekrar hareketli hale getirilmesinin amaçlandığını belirterek, “Gelen büyükbaş hayvanların dağıtımı yapılıyor. Bu projenin ilimize ve genç çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın ise hayvancılık ve tarımın ülke için çok önemli olduğunu vurgulayarak, ilçenin tarım ve hayvancılık açısından potansiyelinin yüksek olduğunu ve bu projeyle köyden göç eden gençlerin geriye döneceklerini kaydetti.

Nazifpaşa köyünde yaşadığını belirten genç çiftçilerden Sezer Çolak da proje sayesinde 5 damızlık düve aldığını ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Genç çiftçilerden, Zeynep Özkahraman da devletin sunduğu genç çiftçiyi kalkındırma projesinden yaralandığını dile getirerek, “5 düvemizi teslim aldık. İnşallah yavrusunu ve sütünü aldığımız günleri de görürüz Devletimizden Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Pazaryeri’ndeki programa, Kaymakam Vekili Fatih Kurt, Bilecik Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Abdullah Saray ve diğer ilgililer katıldı.

Osmaneli Kaymakamı Naif Yavuz, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Osmaneli Tarım ilçe müdürü Serkan Diker’in katıldığı törende bir konuşma yapan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin; “Hükümetimizin almış olduğu karar gereğince bugün burada genç çiftçilerimize hibe büyükbaş hayvanlarının dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Osmaneli ilçemizde tarım ve hayvancılık alanında yapmış olduğumuz yatırımlar sonucunda çiftçilerimize elimizden geldiğince destek oluyoruz. Belediye olarak kurmuş olduğumuz Mezbaha sayesinde Osmanelili hayvan bakıcıları hayvanlarını komşu il ve ilçelerde kestirmekten kurtuldular. Yine Başlatmış olduğumuz hal projemiz ile gelecek yıldan itibaren çiftçilerimiz ürünlerinden daha çok para kazanacaklardır. Hükümetimizde bu konuda çiftçilerimize azami derecede destek vermektedir. Yine Sayın Kaymakamımız ve Tarım İlçe Müdürümüzün de destekleri bugün burada dağıtımını yapmış olduğumuz büyükbaş hayvanların sahiplerine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Osmaneli’nde ise genç çiftçiler arasında kura çekimi yapılarak hayvanlar dağıtıldı. Osmaneli ilçesinde 15 genç çiftçi kadın ve 5 genç çiftçi erkeğe toplamda 100 baş hayvan dağıtımı gerçekleştirildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam