33 YIL SONRA DERS YAPTILAR

33 YIL SONRA DERS YAPTILAR

“Her Sene Toplanmaya Karar Verdiler”

Beşiktaş mahallesinde bulunan (Eski Ticaret Lisesi) Cumhuriyet İlköğretim okulunda buluşan eski arkadaşlar sınıflarına girerek ders işlediler. Eski okul müdürü ve meslek dersleri öğretmeni Ali Kutlu ile Şirketler Muhasebesi dersi işleyen eski öğrenciler hatıralarını yad ederek o yıllara ait unutulmaz anılarını anlatarak hasret giderdiler. Okulda toplu fotoğraf çekinilmesinin ardından Pelitözü-Gölpark ÇınarBahçe tesislerinde canlı müzik eşliğinde yemekte buluşan eski arkadaşlar bol bol çiftetelli ve Bilecik yöresi halk oyunları oynayarak kurtlarını döktüler.33 Yıl aradan sonra bir araya gelen mezunlar arasında Bilecik eski milletvekili Yaşar Tüzün, Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş, Bilecik Belediye Başkan vekili Nihat Can, BDDK Eski Müfettişi Sinan Çam ve çok sayıda tanınmış isimler bulundu. Ticaret Lisesinde görev yapmış öğretmenlerden Ali Kutlu, Mahmut Er, Meral Ün, Metin Yaşar, Okul Hizmetlisi H.Hüseyin Sarı'nın katıldıkları geceye Okulun kurucu müdürü İsmail Hakkı Özer, Öğretmenlerden Erdoğan Tüfenkçi, İlyas Sezen ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr.Mustafa Bayter’in telefonla katıldıkları kaydedildi. Öğretmenler adına Okul eski müdürü Ali Kutlu’ya günün anısına plaketi Dönemin okul 1.si Sinan Çam ile dönem 2.si Sevil Aslanboğa takdim ederken Ali hocanın duygulandığı gözlerden kaçmadı.

 

Ali Kutlu;”Sizlerle Bir Kez Daha Gurur Duydum”

 Konuşmasını duygulanarak yapan Kutlu, eski öğrencileriyle bir kez daha gurur duyduğunu belirterek yetiştirdikleri öğrencilerinin hepsinin kariyer sahibi ve karakter sahibi olduklarını ifade ederek hayatının en anlamlı ödülünü aldığını ve yaşamının sonuna kadar da evinin en güzel köşesinde saklayacağını sözlerine ekledi. Geceye katılan eski arkadaşların her yıl belirlenecek bir tarihte toplanılmasına karar vererek  sosyal paylaşım sitesinde “BİLECİK TİCARET LİSESİ 1982 MEZUNLARI” adında bir ortak hesap açtıkları da belirtildi. Diğer yandan gerçekleşen etkinliğe Ticaret Meslek Lisesi eski öğretmeni Meral Ün’ün eşi Bilecik 18.Dönem Milletvekili Tayfur Ün de katılarak geceye ayrı bir renk kattığı gözlendi.

ERHAN TOKA 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. Ticaret lisesi 1982-1983 mezunları – 33 yıl sonra bizi buluşturmak için emek veren bu organizasyonun oluşumunda büyük çabası olan Erhan Toka arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. Çok Anlamlı bir o kadar keyifli bir buluşma oldu.Katıllımda bulunan öğretmenlerime ve tüm dostlarıma saygılar

  2. Teşekkür – Bunca yıl sonra bizi buluşturan Erhan Toka arkadaşıma sonsuz teşekkürler çok duygulu güzel bi andı ne Ali Kutlu hocam konuşabildi nede Mehmet Duymuş arkadaşımın gözyaşları eksik oldu bu kadar güzel insanı yıllar sonra bi arada görmek benimde gözyaşlarımı tatamama neden oldu hepsine öğretmenlerime arkadaşlarıma sonsuz saygılar sevgiler….

  3. Erhan’a Teşekkürler – Ne demiş şair: “şimdi İstanbul’da olmak vardı”. 30 Mayıs 2015’de mezun olduğum okulda olmak vardı, Bilecik’te olmak vardı, eski arkadaşlarla olmak vardı, o an orada olmak vardı. Ama mümkün olmadı. İnşaallah Seneye…

  4. bak – esk, ticaret lisesi mezunları,hangi mevkide neler olmuşlar,birde şimdiki mezunlara bakın,şimdikilerin yüzüne bakan yok işte eğitimin geldiği nokta.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam