• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
36.155 ÖĞRENCİ KARNE SEVİNCİNİ YAŞADI

36.155 ÖĞRENCİ KARNE SEVİNCİNİ YAŞADI

2018-2019 Eğitim Öğretim yılının son gününde tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de karne töreni düzenlenirken, Vali Bilal Şentürk Atatürk İlkokulu öğrencilerinin karne heyecanına ortak oldu.

2 bin 186 öğretmenin görev aldığı 180 okulda 36 bin 155 öğrenci ilimizde karne alırken,resmi karne töreninin gerçekleştiği Atatürk İlkokulu’nda Vali Bilal Şentürk’te öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı’nında Vali Bilal Şentürk’e eşlik ettiği karne töreni renkli görüntüle sahne olurken öğrenciler yaz tatiline girmenin sevincini yaşadıklarını belirttiler.

Tek tek sınıfları dolaşarak karnelerini alan öğrenciler ile sıcak temaslar kuran Vali Şentürk, Çocuklarımız için bugün çok özel bir gün.Bir yıllık emeğin sonucu olarak 3 aylık bir tatile kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor çocuklarımız.Tabi  Eğitim-Öğretim yıl boyunca okullarda devam ediyor ama biz yaz tatilinde farklı formatlarda bu işin devam etmesinin uygun olacağını değerlendiriyoruz.

Bilecik’imiz küçük bir il ve burada eğitim hakikaten bir numara olmalı.Bu konuda bizim çok iddialı olmamız lazım.Bunun da yolu muhakkak eğitim-öğretimi okullara hapsetmemekten geçiyor.Bakanlığımızın da öngördüğü gibi,değişik sosyal aktivitelerle çocuklarımızın hayata hazırlanması,öğretimin yanında eğitim noktasında da yeteneklerini geliştirmelerine dönük olarak değişik programlar uyguluyoruz ve uygulayacağız.

Yaz dönemde biz çocuklarımızla  gönül huzuruyla tatil yaparken, velilerimize de birer görev verdik.Dedik ki; ‘ her biriniz ne iş yapıyorsanız çocuklarınızla beraber yapın.’Bire süreliğine hayatınızı ne ile kazenıyorsanız o işinize çocuklarınıza ortak edin,yanınıza çırak olarak alın,annelerimize söyledik; ‘Mutlaka çocuklarınız sizlere yardımcınız olsunlar.’ Yani hayatı tanısınlar.

İnşallah huzurlu, mutlu,güzel bir tatil dönemi geçer ve önümüzde eğitim-öğretim yılında daha kapsamlı olarak Bilecik’te bu iddiamızın altını doldurabileceğimiz güzel çalışmalarımızı hep beraber öğretmenlerimizle,velilerimizle,öğrencilerimizle imza atarız.”ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam