BUNUN ADI DEMOKRASİ DEĞİLDİR!

BUNUN ADI DEMOKRASİ DEĞİLDİR!

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, CHP Genel Merkezin  salt çoğunluk sağlanamadığı için kurultay olmayacağı açıklamasını ardından sert bir dille tepkisini dile getirdi. Demokrasiyi hiçe saymakla suçladığı Milletvekili olduğu parti için , “Olağanüstü Kurultay için toplanmış 630 delegenin imzası yok sayılmıştır. Bunun adı Demokrasi değildir!” ifadelerini kullanan Vekil Tüzün imza kampanyası toplama sürecinde en öne çıkan isimlerden biriydi.

Yılan hikâyesine dönüşen imza kampanyası genel merkezin açıklamasının ardından bir çok soru işaretiyle birlikte ret edildiği açıklandı. 24 Haziran Genel Seçimleri sonrası kurultay yapılmasını isteyen parti içi muhalifler parti delegelerinden imza toplayarak CHP Genel Merkeze teslim etmişti. Genel Merkezden yapılan açıklamayla istifa eden ve imzasını geri çeken delegelerle birlikte geçerli imza sayısı 569 olduğu ve yeterli olmadığı duyuruldu.

Genel seçimlerde “%49’un tercihini hiçe sayılıyor” diye açıklamalarda bulunan CHP’nin parti içindeki %49’a kulak almaması ve çelişkiye düşmesi kamuoyundaki güvenin zedelenmesine neden olduğu konuşuldu.
Ayrıca muhaliflerin, tekrar imza kampanyası başlatacakları da konuşulanlar arasında.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç