BİLECİK DOĞAYI VE ÇEVREYİ KORUYOR

BİLECİK DOĞAYI VE ÇEVREYİ KORUYOR

 

Bilecik Belediyesi, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, Meteoroloji İl Müdürlüğü, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün katılımı ile hazırlanan çalışmalar kapsamında Bilecik mücavir alanları içerisinde oluşan inşaat atıkları, moloz ve çevreye zarar veren atıklar yeni kurulan hafriyat sahasında geri dönüşecek.

Gerçekleştirilen proje ile şu ana kadar vahşi depolama şeklinde çevreye zarar verecek şekilde atılan hafriyat atıkları ve inşaat birikintileri, kurulacak Hafriyat Sahası ve Geri Dönüşüm Tesisi ile geri dönüşüme tabi tutulacak.

Şu ana kadar çevreci projeler anlamında birçok çalışmayı ortaya koyan Bilecik Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen çalışma ile ilimizdeki sanayi kuruluşları, devlet daireleri, kurumlar ve inşaat firmalarının atıkları, kurulan Hafriyat Sahası ve Geri Dönüşüm Tesisinde işlenerek, hem çevremiz korunacak hem de ekonomiye katkı sağlanacak.

TESİS BİLECİK SIFIR ATIK PROJESİNE UYGUN ŞEKİLDE HAZIRLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde hayata geçirilen ve ülke ile şehirlerin ekonomisine büyük katkılar sağlayan Sıfır Atık projesine katkı sağlayacak olan çalışmaya Bilecik’ten de destek geliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Hafriyat Toprağı ve İnşaat / Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği gereğince gerçekleştirilecek tesis ile Bilecik’te hafriyat atıkları doğaya zararsız hale getirilmekle birlikte geri dönüşüme tabi tutularak ülke ekonomisine katkı sağlayacak.

HAFRİYAT SAHASI VE GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ İLE BİLECİK ÜLKE EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNACAK

Bilecik Belediyesi mücavir alan sınırları içerisinde olan Hafriyat Sahası ve Geri Dönüşüm Tesisi, Bilecik Merkez Gülümbe Köyü Karçal Mevkiinde  bulunan alanda hizmet verecektir.

Kurulacak tesis ile birlikte, her yönüyle gelişen ve büyüyen Bilecik’in hafriyat atıkları artık çevre sorunu olmaktan çıkmakla birlikte geri döşünüm işlemine tabi tutulacak ve ekonomiye kazandırılacak.

Hafriyat Toprağı ve İnşaat / Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği gereğince Bilecik il sınırları içerisinde hafriyat toprağı ve inşaat/yıkıntı atıklarından kaynaklanan çevresel ve görsel kirliliğin önlenebilmesi için gerçekleştirilen çalışma örnek bir proje olarak yer alacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam