• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
7 AMBULANS TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

7 AMBULANS TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

İlimizin ambulans filosuna katılan 7 ambulans yapılan törenle hizmete girdi.

Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize tahsis edilen 7 ambulans ilimizin ambulans filosunda hizmete başladı. Yeni ambulansların filoya katılması ile Bilecik’teki ambulans sayısı 34’e yükseldi.

4

 

Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize tahsis edilen 7 ambulans dağıtım töreni Şeyh Edebali Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

7

NAYİR: “Ambulanslarımızla Daha Etkili Hale Geleceğiz”

Törende konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir; “Hızımızı ve etkinliğimizi arttıracak ambulanslarımızla daha etkili hale geleceğiz” diyerek şunları aktardı:

“Kamu hizmetlerinde kaliteli hız ve etkinlikle ölçülüyor. Bu hususların da en çok arandığı yerler sağlık hizmetlerimizdir. Ne kadar hızlı ve etkili hizmet verirsek o kadar görevimizi yapmış olduğumuzun mutluluğunu hissediyoruz. Hızımızı ve etkinliğimizi arttıracak ambulanslarımızla daha etkili hale geleceğiz. Milletimizin ihtiyaç duyduğu hizmetleri daha etkili daha hızlı bir şekilde yerine getireceğiz.”

5

ELDEMİR: “Ambulans filomuzda 34 adet ambulansımız var”

Ak Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ise “Şu an itibari ile ambulans filomuzda 34 adet ambulansımız var. 2002 yılında Bilecik ilinde standartlara uygun ambulans sayımız 2 taneydi. Nereden nereye geldiğimizi tarif etmeye gerek yok.” dedi.

Yeni hastane ile ilgili bilgiler de veren Eldemir Türkiye’deki en nitelikli hastaneyi Bilecik’e kazandıracaklarını belirterek “en kısa süre içerisinde temelini attıktan sonra inşaatını yapıp milletimizin hizmetine sunacağız” dedi. Eldemir şunları ifade etti:

“Bütün hastaneleri tek çatı altında topladık”

“Gönül arzu ediyor ki bu ambulanslara ve hastanelere iç ihtiyaç olmasın ama böyle bir şey hayatın akışı içerisinde mümkün değil. Daha ilk günden Türkiye’de sağlık sistemi açısından hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söylemiştik. Bütün hastaneleri tek çatı altında topladık.

Devlete ne zaman ihtiyaç hissedersek hemen yanımızda 112 aracılığı ile bir ambulansı, o yetişemiyorsa bir helikopteri artık milletimizin istifadesine sunduğumuzu herkes görüyor. Dünyada bu alana da çığır açtık.

“Türkiye’deki en nitelikli hastaneyi Bilecik’e kazandıracağız”

Bilecik ilinde en kangren sorun olarak hissetmiş olduğumuz, hemşerilerimizin yeni hastane ile ilgili taleplerini sürekli dinliyorduk. 2015 yılının Haziran ayından itibaren önce arsa konusunu hepimizin gayreti ile çözdük. Şu anda hastanemizin uygulama projeleri de hazırlandı. Artık yavaş yavaş ihale aşamasına geldik. Ben bilhassa çağın gereklerine en uygun hastane yapabilme adına proje süresince fevkalade katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum.

Türkiye’deki en nitelikli hastaneyi Bilecik’e kazandıracağız. Bu konuda hemşerilerimizin bizden ısrarla beklediği hastane konusunu da en kısa süre içerisinde temelini attıktan sonra inşaatını yapıp milletimizin hizmetine sunacağız.”

1

YILMAZ: “Hızlı, etkin ve eksiksiz bir şekilde sürdürülebilmesi için..”

Ambulansların Bilecik’e tahsisinde emeği geçenlere teşekkür ederin İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ise Acil sağlık hizmetlerinin hızlı, etkin ve eksiksiz bir şekilde sürdürülebilmesi için kullanılan ambulansların öneminin çok büyük olduğunu vurguladı ve şunları aktardı:

“Ambulansların ilimize tahsisinde emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum”

“Dünya çapında bir kapasite oluşturan ve ihtiyaç sahibi ülkelere de sağlık yardımı yapan ülkemiz, özellikle acil sağlık hizmetlerinde her gün daha ileriye gitmektedir. Acil sağlık hizmetlerinin hızlı, etkin ve eksiksiz bir şekilde sürdürülebilmesi için kullanılan ambulansların önemi çok büyüktür. İlimizde ambulans filomuzu güçlendirmek, olay yerine daha çabuk ulaşmak, daha kaliteli hizmet sunmak için; Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere Sağlık Bakanlığı tarafından Edirne İlinde düzenlenen ambulans teslim töreni ile ilimize 7 adet ambulans tahsis edilmiştir. Bu tahsis ile birlikte ilimizdeki ambulans sayısı 34’e ulaşmış ve hizmet kalitemizi daha fazla arttırmaya planlamaktayız. Ambulansların ilimize tahsisinde emeği geçen tüm devlet büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum.”

8

6

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam