71 YAŞINDA FUTBOLA AŞIK NİNE

71 YAŞINDA FUTBOLA AŞIK NİNE

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde oğlunun kulüp başkanı olduğu 1. Amatör Lig ekibi İçköyspor’un 71 yaşındaki 8 çocuk, 45 torun sahibi fanatik kadın taraftarı Hanım Ölçer, 4 yıldır takımının deplasman dahil hiçbir maçını kaçırmıyor.

Memleketi Bitlis’in Ahlat ilçesine bağlı Burcukaya köyünde yaşarken pilli radyolarda maç dinleyen, o günlerden bu yana Beşiktaş’a gönül veren Hanım Ölçer, 45 yaşındaki oğlunun 4 yıl önce kurduğu takımın da en fanatik taraftarı.

Adeta gece gündüz futbolla yatıp futbolla kalkan, Beşiktaş sevgisi nedeniyle bir yaşında kaybettiği çocuğunun adını Feyyaz koyan, kendisini deplasman maçlarına götürmesi için kulüp başkanı oğluna gerektiğinde benzin parası veren Hanım Ölçer, amatör spora verdiği destekten dolayı Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunca geçen yıl plaketle ödüllendirildi.

Hanım Ölçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 25 yıl önce, şu anda 80 yaşında olan eşi ve çocuklarıyla Bitlis’ten Bozüyük’e göç ettiklerini söyledi.

Köylerinde 1990’lı yıllarda çok televizyon izlediğini anlatan Ölçer, “Beşiktaş’ı o zamanlar çok sevdim. Bir oğlumun adını Feyyaz koydum. Bir yaşında rahmetli oldu.” dedi.

Ölçer, futbola ilgisinin hiç azalmadığını belirterek, “Dört yıldır İçköyspor’un her maçına gidiyorum. Ölene kadar da gideceğim. Ne zaman öleceğim, o zaman gitmeyeceğim.” diye konuştu.

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde oğlunun kulüp başkanı olduğu 1. Amatör Lig ekibi İçköyspor’un 71 yaşındaki 8 çocuk, 45 torun sahibi fanatik kadın taraftarı Hanım Ölçer, takımının deplasman dahil tüm maçlarını tribünden izliyor. Ölçer, karşılaşma öncesi futbolcularla bir araya gelerek, başarılar diliyor. ( Muhsin Arslan – Anadolu Ajansı )

– “Maçlarda kadınlarımızı daha çok görmek istiyoruz”

Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nusret Tosun, Hanım Ölçer’i bölgede futbolla ilgili olan herkesin tanıdığını söyledi.

“Kendisini tebrik ediyoruz. Çocukları, torunları futbolcu. Onları takip ediyor. Onlara destek, moral veriyor. Geçen yıl Hanım Ölçer’e amatör spora katkılarından dolayı plaket verdik.” diyen Tosun, maçlarda kadınları daha çok görmek istediklerini kaydetti.

İl Futbol Temsilcisi Engin Toka da İçköyspor’u kuruluş aşamasından bu yana takip ettiğini dile getirerek, “Gece 11’de büroyu açıp evrakını hazırlamıştık. O zaman başkan İbrahim Bey, bana ‘Benim bir annem var Hanım isminde. O futbolu çok seviyor, takip ediyor. Bizi de takip ediyor. Takım kuruldu mu diye beni arayıp soruyor.’ dedi. Teyzemiz gerçekten tüm müsabakalara katıldı, izledi. Gerçekten inanılmaz bir destek veriyor. Biz de onun ellerinden öpüyoruz.” şeklinde görüşlerini aktardı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam