737. ERTUĞRUL GAZİYİ ANMA VE YÖRÜK ŞENLİKLERİ

737. ERTUĞRUL GAZİYİ ANMA VE YÖRÜK ŞENLİKLERİ

Söğüt İlçe stadında gerçekleşen şenliklere, TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, bazı milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti il ve ilçe başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce kişi, Ertuğrul Gazi Türbesi’ni ziyaret ettikten sonra şenliklerin düzenleneceği türbenin yanındaki ilçe stadını doldurdu. Statta yer bulamayanlar da töreni çevredeki parklardan takip etti. Bölgede kurulan otağ çadırlarında ziyaretçilere gözleme ve ayran ikram edildi.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın stada gelmesiyle vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Yıldırım, tribünleri dolduran vatandaşları selamladı.

Bilecik Valisi Büyükakın, protokol konuşmalarının ardından TBMM Başkanı Yıldırım’a içinde kılıç bulunan bir tablo hediye etti. Yıldırım da yıllardır şenliklere katılarak Söğüt ruhunu yaşatan Döndü Deveci ve Cindi Yıldız’a çeşitli hediyeler verdi.

Etkinlik kapsamında Ankara Kulübü Derneği seğmen ekibi ve mehteran takımı gösterilerini sundu.   Program, Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu eşliğinde gerçekleşen tören geçişiyle sona erdi. AA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam