8 ÖĞRENCİYE HAFIZLIK İCAZETİ

8 ÖĞRENCİYE HAFIZLIK İCAZETİ

Bilecik İl Müftülüğüne bağlı Osmanlı Yatılı Erkek Hafızlık Kuran Kursunda hafızlık öğretimini tamamlayan 8 öğrenci hafızlık belgelerini aldı.

Kayıboyu Camiinde Covit 19 tedbirleri kapsamında maske ve mesafe kurallarına uyularak 2. Hafızlık İcazet Merasimi ve Mevlid-i Nebi Programı düzenledi. Programa, İl Müftüsü Ali Erhun İl Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri, Kuran Kursu Öğreticileri ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan İcazet merasiminde hafızlar, salavatlar eşliğinde yerlerini aldı. İki güzellik bir arada yaşıyoruz bu gece. Hem dünyayı şereflendirmesi veladeti ile Mevlid-i Nebi gecesini hem de onun getirdiği o mucize Kur’an’ı ezberleyip hafız unvanını alan bu 8 evladımıza icazetlerini diplomalarını vermenin mutluluğunu ve güzelliğini yaşıyoruz.” diyerek konuşmasına başlayan İl Müftüsü Ali Erhun, “Bu dünyada isminizin başına çeşitli unvanlar gelebilir. Bunları kazanmak kolaydır. Ancak isminizin başına gelen bir unvan var ki hem bu dünyada hem de ahirette büyük bir şereftir Bu unvan hafızlık unvanıdır. Çünkü bu unvanı almak kolay değil. Kuran ı Kerimi Fatiha suresinden Nas suresine kadar ezberlemek her yiğidin karı değil. Unvanları çoğu dünyalıktır ama hafızlık unvanı her iki dünyanın da en şerefli unvanıdır“ dedi.

Müftü Ali Erhun “ Bu yavrularımızın anne ve babalarını kurtuluyorum tebrik ediyorum. Ne mutlu hafız annesi ve hafız babası oldunuz. Her anne babanın çocuğu ile ilgili hayalleri vardır. Onun için uğraşır fedakârlık eder. Ancak bir anne babanın çocuğu ile ilgili en önemli hayali acaba ben çocuğumu hafız yapabiliriyim olmalıdır. Evladınızı hafız yapabildiyseniz bu evladınız hem bu dünyada elinizden tutacak hem de öbür dünyada sizlere şefaat edecek inşallah” diyerek konuşmasına şöyle devam etti.

“Resulullah efendimizin ilk tesis ettiği kurum hafızlık kurumudur. Çünkü ilk ayetten itibaren gelen ayetleri ashabına, inanan müminlere ezberletmiştir. Gönlümüz arzu ediyor ki mevcut Osmanlı Hafızlık Kur’an Kursumuz ihtiyaca cevap veremesin daha fazla talep olsun ve biz daha fazla hafızlık kursları açalım.” dedi. Öte yandan bu dünyada hafızlık kadar şerefli olan şeref Hz. Muhammed Mustafa’ya ümmet olabilmektir.” Diyen Müftü Ali Erhun “Muhterem Camaat! Rabbimiz bize kulum dese onun peygamberi ümmetim dese işte şeref ve kurtuluş budur bizim bütün gayemiz ve gayretimiz Rabbimize kul Hz Muhammed’e (sav) ümmet olmak olmalıdır.” Diyerek, konuşmasının sonunda “Böyle güzel bir geceyi yaşattığı için Rabbimize hamd makamındayız. Tekrar, hafızlarımızın yetişmesinde emeği geçen hocalarımızı tebrik ediyorum. Kur’an Kursumuzu maddi ve manevi her konuda destekleyenlere hayırsever vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasına son verdi.

Konuşmanın akabinde hafızlık öğretimini tamamlayan 8 öğrenciye hafızlık belgeleri ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Program akabinde Osmanlı Hafızlık Kur’an Kursuna geçen Müftü Ali Erhun burada öğrencilerle bir araya geldi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam