81 İLDEN KADIN MUHTARLAR BİLECİK’TE BULUŞTU

81 İLDEN KADIN MUHTARLAR BİLECİK’TE BULUŞTU

Kadın Muhtarlar Derneği, Bilecik Valiliği ve Bilecik Belediyesi işbirliğinde düzenlenen programda ülkemizin 81 ilinden kadın muhtarlar Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik’te buluştu.

‘’81 İl Tek Yürek Olacağız’’ sloganıyla düzenlenen etkinlikte Kadın muhtarlar, Bilecik ve ilçelerinde iki günlük programa katıldı.

Haftasonu başlayan etkinlikte 81 ilinden gelen kadın muhtarlar iki günlük programları kapsamında Bilecik, Osmaneli, Bozüyük, Pazaryeri ve Söğüt ilçelerindeki tarihi ve kültürel yerleri gezdi.

BELEDİYE BAŞKANI NİHAT CAN:

‘’81 İLDEN KADIN MUHTARLARIMIZI BİLECİK’TE AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYDUK’’

Kadın Muhtarları ilimizde ağırlayan Belediye Başkanı Nihat Can, ülkemizin 81 ilinden Bilecik’e gelen kadın muhtarları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirterek; ‘’Bugün Dirilişin,Kuruluşun ve Kurtuluşun Şehri Bilecik ve ilçelerinde birbirinden değerli kadın muhtarlarımız ağırlamış olmanın mutluluğunu yaşadık. Kadın muhtarlarımız Bilecik’imiz başta olmak üzere, ilçe ve beldelerimizdeki güzellikleri görüp gezecekler. Yani Bilecik’te kadın muhtarlarımızın güzel bir dayanışmasını gördük. Onlara ilimizi tanıtma imkanı bulduk. Rehber arkadaşlarımız ilimizin tarihi ve kültürel değerlerini anlatma imkanı buldu. Ben böyle güzel bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği olan bütün paydaşlara teşekkür ediyorum. Bu vesile ile bütün muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü tekrar kutluyorum’’ ifadelerini kullandılar.

Kadın Muhtarlar da Ecdad diyarı Bilecik’te oldukları için duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Nihat Can ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Heyet ilimizdeki Şeyh Edebali Türbesi, Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi, Tarihi Saat Kulesi, Sultaneli Osmanlı Sokağı ve Belediye Sarayı’nı gezdikten sonra Osmaneli ilçemize geçerek, oradaki güzellikleri görme imkanı buldular.

Sultaneli Osmanlı Sokağında alışveriş yapan Kadın Muhtarlar ilimizde bir gece konakladıktan sonra gezileri kapsamında 20 Ekim Pazar günü de Bozüyük, Pazaryeri ve Söğüt ilçelerimizi ziyaret ederek, buradaki doğal güzellikler ve tarihi yerleri gezme imkanı bulacaklar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam