• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK’TE YATILI KIZ HAFIZLIK KUR’AN KURSU AÇILDI

BİLECİK’TE YATILI KIZ HAFIZLIK KUR’AN KURSU AÇILDI

AÇILIŞA DİYANET İŞLERİ BAŞKAN YARDIMCISI İŞLİYEN DE KATILDI

​​​​​​​Bilecik’te yapımı tamamlanan yatılı kız hafızlık Kur’an kursu Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen’in katıldığı törenle hizmete girdi.

Bahçelievler Mahallesi’nde Şifa hafızlık kız Kur’an kursunun açılışı için düzenlenen törende konuşan İşliyen, Bilecik’te geç de olsa yatılı kız Kur’an kursunun açıldığını söyledi.

Emeği geçen herkese teşekkür eden İşliyen, “Ne güzel bir işe vesile oldunuz. Kimin emeği geçtiyse müftümüze, büyüklerimize, buradaki mahalle halkına, emeği, katkısı olana ve duası olana çok teşekkür ediyorum. Bu kurs açık kaldıkça emeği geçen herkesin amel defteri açık kalsın, hayır yapıldıkça ecir ve mükafat olarak amel defterinize yazılsın. Kursumuz hayırlı ve mübarek olsun.” dedi.

Törende konuşan İl Müftüsü Ali Erhun ise açılışın Bilecik tarihine düşülen bir not ve bir ilk olduğunu belirtti.

Bilecik’te ilk defa yatılı kız hafızlık Kur’an kursu açıldığını kaydeden Erhun, “Bu bina FETÖ terör örgütünden arta kalan bir bina. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz yurt olarak kullandı ve geçtiğimiz aylarda Valimiz Bilal Bey’in katkıları ile kurumumuza tahsis edildi. Bizler de müftülük olarak tadilat ve tamiratını yaparak yatılı kız hafızlık Kur’an kursu olarak hizmete açtık. Samimiyetle, ihlasla ve hayırla çaktığımız yolda rabbim bizi hiç yalnız bırakmadı. Hiç ummadığımız yerden yardımlar aldık. Özellikle şuan aramızda bulunan ‘Hacı Albay’ lakabıyla İstanbul’dan aramıza teşrif eden Ahmet Yıldız. Kursumuzun ihtiyaçlarından birkaçını tamamladılar. Huzurlarınızda kendilerine şükranlarımı sunuyorum.” ifadesini kullandı.

İl Müftüsü Ali Erhun tarafından yapılan duanın ardından Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İşliyen, hafızlık kız Kur’an kursunun yapımına katkı sağlayan Ahmet Yıldız’a plaket takdim etti.

Tören, açılışı yapılan Kur’an kursunun gezilmesiyle sona erdi.

Törene, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, Kur’an kursu yapımında emeği olan hayırsever Ahmet Yıldız, Kur’an kursu öğreticileri ve davetliler katıldı.

İşliyen daha sonra ilçe müftüleri ile toplantıda bir araya geldi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam