AB UYUM, DANIŞMA ve YÖNLENDİRME KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

AB UYUM, DANIŞMA ve YÖNLENDİRME KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

 

Bilecik'te, İl AB daimi temas noktası ve Vali Yardımcısı Vekili Vural Karagül başkanlığında, AB uyum, danışma ve yönlendirme kurulu toplantısı yapıldı.
Karagül, İl Özel İdaresi'nde gerçekleştirilen toplantıda, Bilecik AB’ye hazırlanıyor programı kapsamında “AB yolunda Bilecik” projesi ile merkez, Bozüyük ve Söğüt ilçelerinde toplam 120 kişiye, AB fonları eğitimi ve proje döngüsü yönetimi eğitimi verildiğini söyledi. 
Verilen eğitimler sonucunda projecilik konusunda kamu kurumlarını yönlendirici olabilecek 32 kişilik AB takımı oluşturulduğunu belirten Karagül, “AB yolunda Bilecik” projesi ile gerek ulusal ve bölgesel kuruluşlarla gerekse de ildeki kurumlarla işbirliği güçlendirilmiştir. Bu kapsamda AB Bakanlığı, Ulusal Ajans, Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ile ortak çalışmalar yapıldı” dedi. 
BEBKA uzmanı Özge Yıldız, TR41 bölgesi çevre durum raporunda Bilecik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birim sorumlusu Mustafa Kan “Hayatboyu öğrenme” programı ve 2012 ulusal teklif çağrısı ile ilgili sunum yaptı. Toplantıya, kaymakamlar, Bilecik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulhalik Bakır, Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yürükçü, daire müdürleri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.AA
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam