Açık büfede tek adres, Osmanlı Kahvaltı Salonu

Açık büfede tek adres, Osmanlı Kahvaltı Salonu

Özellikle günümüzde yoğun iş tempolarından dolayı kahvaltı yapamayan insanlara bir alternatif olarak sunulan Osmanlı Kahvaltı Bilecik’te açık büfe ve 46 çeşit olarak hizmet veriyor. Seven pasajında açılan kahvaltı salonu ayrıca açılış münasebetiyle ilk 3 ay boyunca açık büfe kahvaltıyı 6,5 TL’den sunuyor.

Kahvaltı Salonunun sahibi Sadettin Akat “İnsanlar ne kadar az çeşit tüketseler bile önce gözlerini doyurmak istiyor. Bizim halkımız ayrıca kahvaltı yapmayı çok seviyor fakat karmaşık yapıda bir iş olduğu için bu alana yönelebilen az sayıda girişimci var. Özellikle Bilecik’te sadece kahvaltı üzerine açılan ve açık büfe şeklinde hizmet veren tek yer burası sanırım. Biz açık büfemizde 10-20 çeşit değil tam 46 çeşit ürünü müşterimize sunuyoruz.” İfadelerinde bulundu.

“Açık büfe kahvaltı İlk 3 ay 6,5 TL”

 Normal bir Türk ailesindeki kahvaltı çeşidi en fazla ne kadar olursa biz hepsini bu menüye sokmak istediklerini belirten Akat, müşterinin canı ne çekerse onu yemesi önceliğimiz oldu ifadelerinde bulundu. Akat, “Bir diğer önemli özelliğimiz de fiyatlarımızın çok cüzi olması. 46 çeşit kahvaltımız ve sınırsız çayımız 8.50 TL. İlk 3 ay boyunca ise açık büfe kahvaltımız 6.5 TL olacak. Açtığım ilk şube burası. Benim bireysel bir ortağım yok. Halkın tamamı bizim ortağımız. Üreticiden ya dea toptancılardan kazandığımızı varsayarsak tüketen halk bizim ortağımız olmuş oluyor. Biz halkla beraber gidip, pazarlık gücümüzü kullanıp insanlardan daha yüksek miktarlarda ürün satın alıyoruz. Dolayısıyla onlardan yüksek miktarlarda satın aldığımız ürünün toptanlık miktarını kendi cebimize kar olarak koyuyoruz. Vatandaş yine çarşıdan yaptığı alışveriş gibi hallederek bu kahvaltıyı burada öyle yapabiliyor. Burada mantık bu. O yüzden çok ucuz.

“Şu an her şeyimiz tamam”

Biz dükkânımızı en geç saat 17.00’da kapatıyoruz. Sabah saat 05.00’da hazırlığa başlıyoruz. 07.00’da halka açıyoruz. Sabah 07.00’dan akşam saat 17.00’a kadar hizmet veriyoruz. Şu an her şeyimiz tamam. Bilecik’te açık büfe anlamında tek mekan burası. Ayrıca kızarmış ekmek servisi de pek yoktur buralarda. Bizim kızarmış ekmek için özel robotumuz var. Evde yapılacak olan bir kahvaltıdan burası daha pahalı değil. Biz zaten bunu temel aldık. Biz halkımıza hem ekonomi anlamında, hem hijyen anlamında hem de ilgi ve alaka anlamında ne kadar yaklaşırsak halk da bize o kadar yaklaşır. Şu andaki göstergelerde o istikamette ilerliyor” dedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam