Açık Hava Tiyatrosu, Bereketle Açıldı

Açık Hava Tiyatrosu, Bereketle Açıldı

Yağan yağmura rağmen gerçekleşen açılışta Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ıslanarak açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Katılımcılar ise yağmur nedeniyle törenden ayrılmadı ve şemsiyeler altında töreni sonuna kadar izlediler.

 

“Bize fırsat tanıyan herkese teşekkür ederiz”

 

Kesilen kurdelenin ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, yağmuru işaret ederek “Rahmetin altında açılış yapıyoruz. Buranın bereketi de inşallah güzel olur.” dedi. Başkan Yağcı şunları aktardı:

“Bilecik Belediye Başkanlığı olarak ve Bilecik Belediye Başkanı olarak hayallerimizdeki bir projenin daha tamamlanmasının mutluluğunu yaşıyoruz. 2004 yılında göreve geldiğimizde herkesle ilişkili olarak bir proje hazırladık. Ama o günün şartları itibarıyla gerçekleştirmek mümkün olmadı. 2009 seçimlerimizde geniş kapsamlı projeleri halkımıza taahhüt olarak sunduk ve 2009 seçimlerinden sonra İl Özel İdaremizle oy birliği içerisinde bu projelerin aşamalarını adım adım gerçekleştiriyoruz. Öncelikle bu projeyi gerçekleştirme imkanı tanıdıkları için bizlere de bu hayallerimizi gerçekleştirme fırsatı tanıdıkları için İl Genel Meclisimize, İl Özel İdaremize ve tabi ki Sayın Valilerimize teşekkür ediyorum.

 

‘Burada hayallerimiz içerisinde birçok güzellikler var’

 

Gerçekten Pelitözü, şehrimizin çok önemli noktalarından birisi. Bu zamana kadar layıkıyla kullanamamışız. Ama çok şükürler olsun ki son 4 yıldır buraya yapılan projelerle halkımızın kullanımına açılıyor. İşte güzel tesisler yapılıyor. Gelen misafirlerimizi gezdiriyoruz. Düğünlerimizi yapıyoruz. Belediyemiz olarak çocuklarımızın oyun alanlarını yaptık. Bugün de gençlerimize ve gelecek nesillerimize ilişkin olarak birçok sosyal, kültürel, sportif etkinliklerin yapılacağı bu açık hava tiyatrosunu kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah burada daha hayallerimiz içerisinde birçok güzellikler var ve gelecek zaman dilimi içerisinde burada o güzellikleri hep birlikte gerçekleştireceğiz diyoruz. Şu manzarada zannedersem güzel bir açık hava sineması iyi olur. Şu manzarada akşamları bir açık hava tiyatrosu güzel olur. Şu manzarada güzel bir sosyal etkinlik, kültürel etkinlik harika olur veya bir düğün çok daha güzel olur. İnşallah burada bu eser bütün bunların yapılmasına katkı sağlayacak zemin teşkil edecek. Ben bu anlamda bu güzel eserin kazandırılmasında katkısı olan işçisinden, mühendisine, müdürlerimize, tüm meclis üyelerimize, çalışma arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tabi ki İl Genel Meclisimize, sayın Valimize ve Valilikte çalışan tüm büyüklerimize, yetkililerimize teşekkür ediyorum. Hep birlikte daha iyiye daha güzele diye bir sloganımız var. Birlik ve beraberliğin neticesi bu anlamda budur.

 

‘Burayı kazasız belasız açılışa sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz’

 

Yine bir güzellik daha sergilendi. Buranın zemini normalde betondu dedi ki Granitaş, Suat Bey, ‘Burası böyle bir eser. Bizim bu anlamda da katkımız olması gerekir.’ Sağ olsun zeminin granitle kaplanması noktasında kendileri belediyemize gerekli desteği sağladılar. Bu anlamda kendilerine de çok çok teşekkür ediyorum. Tabi ki başlangıçlar heyecan verici, açılışlar ise bu heyecanın doruğa çıktığı mutluluk verici olaylar. Burayı kazasız belasız açılışa sunmanın ve hemşehrilerimize hizmete sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

‘Hiçbir iş tek başına yapılmıyor’

 

Katkısı olan herkese canı gönülden şükranlarımı sunuyorum. Çünkü hiçbir iş tek başına yapılmıyor. Bunu Bilecik olarak hep birlikte gerçekleştirdik. Bize dua edenin de bir taşı koyanın da burada terle çalışanın da izni verenin de gerekli desteği gösterenin de burada emeği katkısı aynı derece. Buralar hepimizin ortak değeri, hepimizin ortak eseri. Hep birlikte yapmanın, hep birlikte kullanmanın, hep birlikte yaşamanın hazzını, mutluluğunu yaşayalım. Aramıza tefrika girmesin. Görüyoruz yüreğimiz sızlıyor. Ortadoğu coğrafyasında Müslümanların arasına nifak girdiğinde neler yaşandığını hep birlikte görüyoruz. Dualarımız ortadoğuda suriyede mısırda ve afrikada olan gerçekten zulüm altındayım diyen kardeşlerimizle birlikte olsun. Cenab-ı Hakk’ın rahmeti mağfireti, bereketi yardımı onların üzerinde olsun. İnşallah böyle güzel bir havada açılış yapıyoruz. Rahmetin altında açılış yapıyoruz. Buranın da bu anlamda da bereketi güzel olur diyorum.”

Konuşmanın ardından Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Mehteran Takımı katılımcılara konser verdi.  Bursa’dan gelen 1326 Osmanlı Kılıç Kalkan Ekibi’nin gösterisiyle tören sona erdi. Tören sonunda katılımcılara pilav ve ayran ikramı yapıldı.

Gerçekleşen törene Vali Vekili Süleyman Deniz, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdülhalik Bakır, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fevzi Uzun, Değişim Gazetesi Sahibi Mehmet Ergün, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri, ilçe ve belde belediye başkanları, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam