O AÇIKLAMA SONRASINDA NELER OLDU?

O AÇIKLAMA SONRASINDA NELER OLDU?

CİNOĞLU; “KULÜBÜMÜZ ADINA ÖZÜR DİLERİZ”

Ülkemizde son günlerde yaşanan terör eylemlerini protesto etmek amacıyla  BilecikSpor öncülüğünde gerçekleşen teröre lanet yürüyüşü sonrasında açıklama yapan ÜNİ11 taraftar grubu kadın kolları başkanı Ebru Delibaş’ın açıklamasında hükümeti eleştirmesi bazı vatandaşlar tarafından tepki çekti. Terörü lanetlemek amacıyla geldikleri yürüyüşün siyasileştiğini belirterek terörü ve işbirlikçilerini lanetlemek yerine hükümete ağır eleştirilerde bulunulduğunu ifade ederek talihsiz açıklama olduğunu dile getirdiler.

Bu eleştiriler üzerine sosyal paylaşım sitesinden açıklama yapan Bilecikspor kulübü başkanı İsmail Cinoğlu açıklamayı yapan arkadaşın kişisel görüşleri olduğunu ifade etti. Cinoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“BAŞKA AMAÇ ARANMAMALIDIR”

“Sevgili Bilecikliler, sevgili dostlar. Bugünkü yürüyüşten dolayı katılan herkese teşekkür ederiz. Amacına ulaşan katılım için teşekkür ederim. Ancak bilinmeli ki benim teşekkür konuşmamdan sonra yapılan bildiri konuşması kulübümüzün üniversite de fahri üyelerinden arkadaşın kişisel görüşleri olup içeriği iyi veya kötü kulübümüzün dışında kişisel görüşleridir. Başka amaç aranmamalıdır. Amacını aşmış, rahatsızlık verici anlaşımlar olduysa da bildiriyle ilgili kulübümüz adına özür dilerim, dileriz. Tekrar bu güzel yürüyüş için herkese teşekkür ederiz.

 

ÜNİ 11 BAŞKANI ASLAN:” O ŞAHISIN BUNDAN SONRA GRUBUMUZLA İLİŞKİSİ KESİLMİŞTİR”

ÜNİ11 taraftar grubu kadın kolları başkanı Ebru Delibaş’ın açıklamasına bir tepki de Bilecikspor ÜNİ 11 Taraftar Grubu Başkanı Gökalp Aslan’dan geldi. Aslan, sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:“Bugünkü yürüyüşte grubumuz adına açıklama yapan şahıs siyasi söylemlerde bulundu. Grubumuzu kimse siyasi olaylara alet edemez. O şahısın bundan sonra grubumuzla ilişkisi kesilmiştir. Münferit olarak desteğini sürdürüp sürdürmemesi kendine kalmıştır” ifadelerine yer verdi.

 

DELİBAŞ: “TEK AMACIMIZ DÜRÜST OLUP DOĞRUYU SAVUNMAK OLDU”

Yaptığı açıklama nedeniyle eleştirilerin hedefinde olan ÜNİ11 taraftar grubu kadın kolları başkanı Ebru Delibaş yürüyüş sonrası yaptığı açıklamada tek amaçlarının dürüst olup, doğruyu savunmak olduğunu ifade etti. Delibaş ayrıca sözlerine şu ifadeleri ekledi: ”Ne can’ı canana hükmettik, ne dik duruşumuzdan, ne de bütün ihanetlere karşı tebessüm etmekten vazgeçtik… Tek amacımız dürüst olup doğruyu savunmak oldu. Kimseye kendimizi kanıtlama lüksümüz yok bizi bilen biliyor… Bütün bir kalple “Şehitlerimiz” için Bilecik halkımızla beraber yürüdük. Bizi böyle bir günde yalnız bırakmayan bütün yüce gönüllü ‪Bilecik‪ ‎Halkına, ‪Siyasi ‪parti ‪temsilcilerine,Bilecikspor’a, ‪ilçe ‪Amatör ‪‎Spor ‪Kulüplerine, ‪Sivil ‪Toplum ‪Derneğine, ‪Değerli ‎Hocalarıma, Değerli‪ ‎Basın ‪‎Mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

MEHMET SELİM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam