Acil Sağlık Hizmetleri 4 yeni ambulansıyla Bileciklinin hizmetinde

Acil Sağlık Hizmetleri 4 yeni ambulansıyla Bileciklinin hizmetinde

Acil hizmetlerin daha hızlı, etkin ve eksiksiz bir biçimde sürdürülebilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize 4 adet ambulans devir teslim töreni ile hizmete girdi. 4 adet ambulansın yanında bir adet de yoğun bakım-obez ambulansının bakanlık tarafından gönderilmesi bekleniyor.

Yeni ambulansların da gelmesiyle birlikte Acil Sağlık Hizmetleri filosundaki ambulans sayısı, 4 adet 4×4 olmak üzere 28’e yükselmiş oldu. Bilecik’te vatandaşların hizmetinde 8 tane Acil hizmet istasyonu yer alıyor. Ambulansların her birinin maliyetinin 159 bin 710 TL olduğu verilen bilgiler arasında yer aldı.

Yapılan devir teslim töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, “Filomuza eklenen ambulanslar ile birlikte halkımıza sunulan sağlık hizmetinin niteliği ve kalitesini artırmak tek gayemizdir.Ayrıca112 kontrol merkezimizin yılda 150 bin çağrı gelmekte. Bu çağrıların yaklaşık %5’i vaka olarak geriye dönmektedir. %15’i ise tıbbi bilgi alma açısından, geriye kalan %80’i ise asılsız ihbar olarak gelmekte. Bu asılsız ihbarlar da biizm sağlık hizmetine sunmamızda bize çeşitli zorluklara neden olmakta, arkadaşlarımızın iş gücü kaybına ve diğer gerçek vakalara ulaşmasını geciktirmektedirler. Bu bağlamda da halkımızı bilinçlendirmemiz gerekiyor. Bu devir teslim töreninde sağlıkta dönüşüm çerçevesinde bize bu ambulansların gönderilmesinde emeği geçen öncelikle Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzionoğlu’na şükranlarımızı sunuyor ve Bilecik halkına hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerinde bulundu. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam