Acil Sağlık Hizmetleri İçin 3 Yeni Hizmet Binası Yapılıyor

Acil Sağlık Hizmetleri İçin 3 Yeni Hizmet Binası Yapılıyor

 

İl Sağlık Müdürlüğü Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü Av. Kadir Geyve tarafından yazılı bir basın açıklaması yapıldı. Av. Geyve yaptığı açıklamada, Bilecik Merkez ve ilçelerinde 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin daha etkin ve verimli sunulabilmesi için yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yapılan açıklama şu şekilde:

“İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde İlimiz ve ilçelerinde 112 Acil Sağlık hizmetlerinin daha etkin ve verimli sunulabilmesi amacıyla Bakanlığımızca projesi başlatılıp, hazırlanan tip proje kapsamında sponsor bir firma (FERŞAT GROUP MİMARLIK MÜHENDİSLİK VE İNŞAAT SAN. TİC.LİMİTED ŞİRKETİ )  tarafından herhangi bir bedel ödenmeden yapılacak olan hizmet binaları için bir çalışma başlatılmıştır.

Bu kapsamda İlimizde üç adet 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon binası inşaatına başlanılmıştır. Bunlardan İl Sağlık Müdürlüğümüze tahsisli olan ve yerlerin ilk öncelikle yapılması Valiliğimiz ve Müdürlüğümüzce uygun görülmesi ile birincisi ilimiz Merkez ilçe Ertuğrulgazi Mahallesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmet binası yan tarafında, ikincisi yine Merkezi ilçe Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi kampüsü içerisinde ve üçüncüsü ise Osmaneliilçesi Devlet Hastanesi bahçesinde yapılmaya başlanmış olup, inşaatların % 70 ‘i tamamlanmıştır.

En kısa zamanda resmi olarak hizmetvermeye başlanacaktır.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam