ADAYLAR GÖRÜCÜYE ÇIKMAK İÇİN ANKARA YOLUNDA

ADAYLAR GÖRÜCÜYE ÇIKMAK İÇİN ANKARA YOLUNDA

Adalet ve Kalkınma Partisi muhtemel il başkanları Ankara’ya hareket ettiler.

Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan yardımcısı Süleyman Soylu ile görüşecek olan adaylar 19 Ocak Pazartesi günü saat 16.30 surlarında Bilecik’ten hareket ettiler. İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım’a it makam aracına Adaylardan Salih Kaya ile Veli Yetim binerlerken, Partiye ait olan taksiye de Osman Yılmaz, Mefail Ateş, Şadan Turhan, Cengiz Çelik, Av.Kadir Bayrak ve Hasan Cinit’in bindikleri görüldü.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Adaylardan Salih Kaya; “Partimiz bir görev verirse ben bu görevi başarıyla yapacağıma inanıyorum. Kesinlikle Bilecik’imize, insanlarımıza hizmet edeceğimize inanıyorum. Bu işin bir Türkiye sevdalısı olarak, Bilecik sevdalısı olarak hizmet etme yönünde bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. Çünkü Bilecik bunlara layık, Bilecik hizmete layık. Bu zamana kadar yapılan hizmetler için arkadaşlarımıza teşekkür edeceğiz, bu iş için bize bir görev verirlerse bizde bunu inşallah başarıyla yürütmeye çalışacağız.” dedi.

Karabıyık: “İnşallah ilimiz için en hayırlı sonuçla dönerler”

Öte yandan görüşlerini aldığımız Ak parti merkez ilçe başkanı Fikret Karabıyık ise “Biz yeni bir yönetim kurduk merkez ilçe yönetimi olarak. Sonuçta gidenlerin hepsi değerli büyüklerimiz, ağabeylerimiz. Kim olursa olsun biz o noktada çalışırız. Bizim için bir taraf olma gibi söz konusu olmaz, hepsi bizim adayımız. İnşallah ilimiz için en hayırlı sonuçla dönerler.” ifadelerini kullandı. “Basına yansıyan kişilerden başka bir kişinin atanması muhtemel midir yoksa gidenler içinden mi seçilecek İl Başkanı?” sorumuza ise Karabıyık; “Merkez ilçe başkanı olduğum için bu konularda yorum yapmam çok etik olmaz. O konuda çok fazla fikrim yok. İşin gerçeği dediğim gibi bizim zaten kendi yönetimimiz olduğu için kendimiz merkez ilçe olarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. İl başkanımız da bu noktada tamamlayıcı bir şey sağlayacak. Böyle bir düşüncemiz, fikriyatımız olmadı zaten.” dedi ve genel merkez tarafından kendilerinin de fikirlerini sorarlar diye düşündüğünü söyledi.

Ankara’ya hareket eden il başkan adaylarının oldukça neşeli göründükleri gözlerden kaçmazken kendi aralarında “Yetenek Sizsiniz Bilecik yarışmalarına gidiyoruz” diyerek de espriler yaptıkları dikkatlerden kaçmadı.

Nusret Tosun’un gitmemesi kafaları karıştırdı

Diğer yandan İl başkanlığı için adı geçen Bilecik ASKF Başkanı ve Ak parti Belediye Meclis üyesi Nusret Tosun’un ise Ankara’ya gitmediği, ayrıca il başkanı adayı olmayacağı da gelen bilgiler arasında. Tosun’un konuyla alakalı herhangi bir açıklama yapıp yapmayacağı ise merak ediliyor.  

CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam