ADAYLARIN YARIŞI YARIN  BAŞLIYOR

ADAYLARIN YARIŞI YARIN BAŞLIYOR

Partilerin genel merkezleri tarafından verilecek olan karara göre seçime gidilecek adaylar bugün saat 17.00’ye kadar belli olacak.

ADAYLAR 28 EYLÜL’DE AÇIKLANACAK

 YSK ise kesin aday listelerini 28 Eylül tarihinde açıklayacak. İlimizi TBMM’de 26. Dönemde temsil edecek olan Milletvekillerinin kimler olacağı, sıralamalarda her hangi bir değişiklik olup olmayacağı merak ediliyor. Şu ana kadar parti genel merkezlerine müracaat ederek aday adaylığı başvurusunda bulunan isimler şu şekilde:

ADAY ADAYLARI

Ak PARTİ: Halil Eldemir,Üzeyir Yıldırım, Ali Göçtü, Hasan Kan, Mustafa Kıyak

Cumhuriyet Halk Partisi:Yaşar Tüzün, Çağatay Karaahmet, Hüseyin Elmas

Milliyetçi Hareket Partisi: Mevlüt Loka, Naci Mercan, Ahmet İşlek, İsmail Çırak, Murat Köftecioğlu, Hüseyin Arabacı, Mustafa Boyraz.

KULİS DEĞERLENDİRMELERİ

MHP Bilecik teşkilatında geçtiğimiz 7 Haziran genel seçimlerinde aday olan Bahattin Şeker ve Hüseyin Şensoy’un bu seçimler için müracaatta bulunmadı. En fazla aday adayı olan MHP’de sıralamanın nasıl olacağı merakla beklenirken, partinin tecrübeli isimlerinden Ahmet İşlek’in ismi ön plana çıkıyor.

Kulislerde yer alan bilgilere göre  7 Haziran genel seçimlerinde vekil olarak seçilen Yaşar Tüzün yerini kaptırmayacak. İkinci sırada yer alacak olan ismin partinin ileri gelen isimlerinden Karaahmet mi yoksa Bozüyük’ün sevilen siması Elmas mı olacağı merak konusu.

Diğer yandan Ak Parti’nin 1. Sıra ismi olan Halil Eldemir’in yerini koruyarak vekillik sürecini devam ettireceği öngörülüyor.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam