AFAD’DAN  KIZ KYK YURDU’NDA YANGIN TATBİKATI

AFAD’DAN KIZ KYK YURDU’NDA YANGIN TATBİKATI

Bilecik Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Kız Öğrenci Yurdu’nda Sivil Savunma Günleri kapsamında, Acil Afet Durum Müdürlüğü (AFAD) personeli tarafından yangın tatbikatı yapıldı.

AFAD personeli tarafından ilk olarak KYK konferans salonunda yangın anında nasıl davranılacağı konusunda bilgi verildi. Teorik bilgi’nin verilmesinin ardından KYK  bahçesinde toplanan öğrencilere  yakılan ateş üzerinde yangın tüpünün nasıl kullanılacağı gösterildi.

Tatbikat sonrası bilgi veren AFAD Bilecik Eğitim planlama sorumlusu Mustafa Yalçın AFAD’ın bünyesinde il afet ve acil durum müdürlüklerinde halkı bilinçlendirmek, kurum ve kuruluşlara bilgi vermek amacıyla burada olduklarını ifade ederek, “öğrencilerimize yangın esnasında yangın tarzları, yangın hareketleri ile alakalı bilgi verdik. Bunun haricinde diğer sivil savunma haftası nedeniyle bu etkinlikleri yaptık. Şimdi öğrencilerimize yangını en kısa zamanda nasıl söndürülür, nasıl hareket edilir konularını hem teorik olarak hemde uygulamalı olarak anlattık. Başarılı bir eğitim olduğuna inanıyoruz.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam