AGD Bilecik Şubesi ve Eğitim Merkezi Açıldı

AGD Bilecik Şubesi ve Eğitim Merkezi Açıldı

Açılış töreni Evrensel Hafızlar Derneği(EHAD) Bilecik Şube Başkanı Murat Küçük’ün Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

AGD Bilecik Şube Başkanı Sadık Savak yaptığı konuşmada, Müslüman ama şuurlu bir Müslüman yetiştirmek olduğunu söyledi. Atasına saygılı, komşusuna saygılı, hocasına saygılı şuurlu birer Müslüman yetiştirmek için açtıkları merkezin, açılış törenine katılanlara teşekkür etti.

Evrensel Hafızlar Derneği Bilecik Şube Başkanı Küçük de yaptığı konuşmada, “Çağımızda bu zamana kadar olan çağda da bundan sonra olacak ola çağda da hak da var batıl da var. Allah için çalışan da var, şeytanlaşmış insanlar, şeytan için çalışan da var. Her tarafımızda hem hak var hem batıl var. Hem şeytani işler var hem rahmani işler var. Yani şu yurdun açılması, burada bu gençlerin yetiştirilmesi ben imamım genelde biz cami cemaati yaşlı insanlarla, olgun insanlarla uğraşıyoruz. Ama emin olun ben bu gençlere sohbet yapmaya geldiğimde gözlerim yaşarıyor, canlanıyorum, ateşleniyorum bu gençleri karşımda gördüğüm zaman. En azından diyorum kendi kendime, ‘Burada 30 kişi varsa, 40 kişi varsa inşallah bu gençleri kurtardık’ Rahat oluyorum, mutlu oluyorum. Yani bu kardeşlerimiz, Anadolu Gençlik Derneğimiz gerçekten para yokken, hiçbir imkan yokken ‘Bismillah’ dediler borcun altına girdiler Allah’a şükürler olsun bu yurt açıldı. İnşallah Allah sonuna kadar bu yurtta hayırlı hizmet yapmayı nasip eyler.

Gerçekten ben bu kardeşlerimize dua ediyorum. Allah-u Teala burada mücahit, akıllı, şuurlu, dinini yaşayan, annesine-babasına, vatanına, milletine hayırlı polisine taş atmayan, askerine taş atmayan komşusuna zararı olmayan, yarın öbür gün bir makam mevkiye geldiği zaman rüşvet yemeyen, halkını sömürmeyen, soymayan, doktor olduğu zaman hastasını soymayan, müteahhit olduğu zaman malzemeden çalmayan, vali kaymakam olduğu zaman halkına adaletle hükmeden halkına adaletle hizmet eden adam akıllı Allah’ın istediği şekilde, Allah’ın razı olduğu şekilde peygamberimiz (s.a.s) ve ashabının gittiği yoldan gidecek gençler yetiştirmeyi Allah-u Teala bizlere buradaki kardeşlerimize inşallah nasip eylesin. Tekrar buraya maddi ve manevi deste kolan herkese dua ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Bu gençlerimize de Allah zihin açıklığı versin. Bütün okuyan yavrularımıza bütün okuyan gençlerimize Allah rızası için hayırlı hizmet eden bütün kardeşlerimize rabbimiz yardım etsin. Allah onlardan razı olsun. Allah-u Teala şeytanın ve şeytanlaşmış insanların tuzağından fitnelerinden, fesadından bütün gençlerimizi ve bizim gençlerimizi muhafaza eylesin.”

Konuşmaların ardından dua yapılarak merkez hizmete açıldı. Açılış kurdelesini Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Tetik, Kadri Şentürk, Söğüt İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Mustafa Işık ve AGD Bilecik Şube Başkanı Sadık Savak kesti. Tören sonrasında katılımcılara pilav ikramı yapıldı. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam