AĞI DAĞI YOLU UNUTULDU!

AĞI DAĞI YOLU UNUTULDU!

 

       Verilen sözler çabuk unutuldu…

            Yerel seçim öncesinde yapılan çalışmalar kapsamında Bilecik’i ziyaret eden ve Bilecik’ten 2 milletvekili isteyen Bülent Arınç, Pazaryeri’nde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada “Pazaryeri’ne her geldiğimizde şunu söylediler. Dediler ki; tamam çok güzel söylüyorsun sayın vekilim. Dağları deviriyorsunuz her tarafa bölünmüş yol yapıyorsunuz. Ama yol konusunda sıra bize geldiği zaman diyorsunuz ki biraz daha bekleyin. Biliyorum, bizim Pazaryeri’mizin Bursa bağlantı yoluyla ilgili bir beklentimiz var. Ama biz ne yaptık. Ne aldatanlardan olduk, ne aldananlardan olduk. Dedik ki işlerin önem sırası var. Burada günlük 40 bin araç geçişi olan yollar dururken kimse kusura bakmasın biz böyle yapamayız dedik. Yaklaşık 7 yıldır bunu söyledik. Ama artık gün geldi. Görüyorsunuz bütün o yolları bitirdik. İnşallah önümüzdeki dönemde sizin yollarınızı da yapmak AK Parti’ye nasip olacak. Biz Pazaryeri’nden kendi evlatları için tam destek istiyoruz. İnşallah bu sefer AK Parti olarak Bilecik’te tarihte bir ilk yazacağız ve 2 milletvekilliğinin 2’sini de alacağız” demişti.

            Gel gelelim konuyla ilgili şu ana kadar en ufak bir adım dahi atılmadı.

 

Arınç'ın ziyareti sonrasında yaptığımız haber

Pazaryeri'nde yapılan mitingten kareler

 

       “Ulaşımdan dolayı ilçemiz canlılığını yitirdi”

           

            Bursa ile bağlantı yollarının hayati önem taşıdığından bahseden Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, “Bizim 1974 senesine kadar canlı olan ilçemiz ulaşımdan dolayı canlılığını yitirmiş. Bizce çıkış noktamız sanayi. Yani istihdam ve iş imkanı… Eğer siz insanlara ekmek imkanı ve aş imkanı verirseniz insanlar bu güzelim ilçeden göç etmezler. Onun içinde iş lazım, aş lazım, istihdam lazım. Bu bilinçle sanayicimizle her zaman irtibat halindeyiz” dedi.

            Bursa’ya en yakın ilçelerden birisi olduklarını ifade eden Yalçın, “Aramızda sadece Ağı Dağı yolu var. Bursa’da bizim tahminlerimize göre 25 bin hemşerimiz bulunmakta. Orada iki belediye ile sıcak ilişkilerimiz olduğu için Kestel Belediyesi ile Yıldırım Belediyesi’yle kardeş belediye olduk. Kısacası Pazaryeri’nin kurtuluşu sanayi ile olacak. Bunun için de sanayicilerle devamlı irtibat halindeyiz. Buradaki yatırımların hızlanmasının en büyük nedeni, sayın Başbakanımızın önderliğinde yeni teşvik sisteminin çıkması. Eskiden rekabet şansımız çok düşüktü. Ama bu yeni teşvik sistemi ile Pazaryeri’nde Organize Sanayi Bölgesi olduğu için 4. Bölge imkanlarından yararlanmakta.” diye konuştu.

HASAN GÜNER

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam