• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AĞUSTOS AYI TOPLANTILARI SAKİN BAŞLADI

AĞUSTOS AYI TOPLANTILARI SAKİN BAŞLADI

İl Genel Meclisi Ağustos Ayı Toplantıları Başladı.

Sakin bir havada başlayan 1. Birleşimde iki madde görüşülerek karara bağlandı ve her iki madde de ilgili komisyonlara havale edildi. Görüşülen ilk maddede İlimiz köyleri ve Ünitelerindeki içme suyu tesislerinde otomatik klorlama cihazı bulunmayanlara klorlama cihazı takılması ve mevcutlara da bakım yapılması çalışması yapılmasının 2017 yatırım ve performans programına alınmasına ilave edilmesi talebi hakkında Genel Sekreter Halis Nalbant Meclis üyelerine bilgi verdi.

Ak Parti İnhisar İl Genel Meclis üyesi Ahmet Bulur ise bazı köylerde bulunan su depolarında tahliye giderlerinin bulunmadığını ifade ederek ilgili birimin bu konulara dikkat etmesi gerektiğini belirtti.Genel Sekreter Halis Nalbant ise verdiği cevapta bu konunun mühendislik işi olduğunu, çözümünün ise basit olduğunu vurguladı.Madde oy birliğiyle Palan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.


Birleşimin ikinci ve son maddesinde ise Bozüyük ilçesinde Yeni Mahalle 444 ADA, 3 No’lu parselde bulunan İl Özel İdare adına kayıtlı taşınmazın Yeni Mahalle 8 Derslikli Ana okulu projesinin bahçesi olarak kullanılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığına tahsisi görüşüldü.Madde hakkında Genel Sekreter Halis Nalbant Meclis üyelerine bilgi verdi.Adı geçen bölgenin okullar bölgesi olduğunu belirten Nalbant eski Kütüphanenin bahçesinin Ana okuluna devrinin yapılması istendiğini kaydetti.Madde İmar ve Bayındırlık Komisyonuna oy birliğiyle havale edildi.Sakin bir havada başlayan ve sakin biten birleşim bir sonraki gün toplanılmak üzere sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam