• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“AH ŞU GENÇLER”

“AH ŞU GENÇLER”

Söğüt Anadolu Lisesi öğrencileri, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde Turgut Özakman’a ait “Ah Şu Gençler” adlı tiyatro oyununu sahnelediler. Daha önce Söğüt ilçesinde oynanan ve büyük beğeni kazanan oyunun öğrenciler ve veliler tarafından ilgiyle izlendiği görüldü.

“Ah Şu Gençler” adlı eserde gençlik sorunları mizahi bir bakış açısıyla veriliyor. Anne-baba ile çocuklar, gençler ile yaşlılar arasında hayata ve olaylara bakış açılarındaki farklılıklar dile getiriliyor. Bazı davranışlarından dolayı gençler, bazı davranışlarından dolayı ise büyükler eleştiriliyor. Sorunları konuşarak çözmenin ve sevginin önemi vurgulanıyor.

Tiyatronun sahnelenmesinden sonra bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, daha önce de izlediği oyunu bugün yine aynı heyecan ile takip ettiğini ve çok başarılı bulduğunu söyledi. Velilere hitap eden Durmuş, oyunun aslında iletişim kanallarını her zaman açık tutmamız ve gençleri her zaman dinlememiz, sorunlarına beraberce eğilmemiz gerektiğini anlatmaya çalıştığını söyledi. Bazen velilere, çocuklarını sevdiklerini en son ne zaman söylediklerini sorduğunu, velilerin ise bunu söylemeyip onları içten sevdiklerini ifade ettiklerini dile getirdi. Onlara sevgilerini çocuklarına söylemelerini, onlara sarılmalarını tavsiye etti. Bu konuda bazen çok geç kalınabildiğini ve pişmanlık duyulduğunu kaydetti. Hazırladıkları tiyatro oyunu dolayısıyla Okul Müdürü Musa Aydın’a, Edebiyat Öğretmeni Ayşegül Uğur’a ve Söğüt Anadolu Lisesi öğrencilerine teşekkür etti. Müdür ve öğretmenimize Teşekkür Belgesi Takdim eden Fazilet Durmuş, öğrencilerimize de Katılım Belgesi verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam