• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AHİLİK HAFTASI KUTLAMA KOMİTESİNDEN, VALİ VEKİLİ KADİROĞLU’NA ZİYARET

AHİLİK HAFTASI KUTLAMA KOMİTESİNDEN, VALİ VEKİLİ KADİROĞLU’NA ZİYARET

Ahilik Haftası Kutlama Komitesi, Vali Vekili Yunus Fatih Kadiroğlu’nu ziyaret etti.

Vali Vekili Kadiroğlu, Ticaret İl Müdürü Şinasi Balta, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Halit Gölcan, esnaf ve sanatkarlar meslek kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan komiteyi kabul etti.

Komite üyeleriyle sohbet eden Vali Vekili Kadiroğlu, Ahiliğin önemine dikkat çekerek, ”Sıkıntıları aşmamızda, köklü dayanışma geleneğini yaşatan esnaf ve sanatkarlarımızın büyük katkıları var. Bu tür yapıları ne kadar güçlü tutarsak ve bu anlayışı yeni nesillere ne kadar güçlü aktarabilirsek geleceğimize de o derece güvenle bakarız. Ecdadımızdan aldığımız bu kutsal emaneti daha da zenginleştirerek, sonraki nesillere aktarmak için çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Ahilik geleneğini yaşatan esnaf ve sanatkarların Ahilik Haftası’nı kutlayan Vali Vekili Kadiroğlu, Gölpazarı ilçesinde, tarım ve ormancılık makinelerinin bakım ve onarımı mesleğini yapan ”Yılın Ahisi” seçilen Adem Çelik’e, lokantacılık mesleğini yapan ve ”Yılın Kalfası” seçilen Burçak Özdemir ile oto-motor tamirciliği mesleğini yapan ve ”Yılın Çırağı” seçilen Ali Ay’a plaketlerini verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam