Ahmet Berberoğlu: Beni Mahkemeye Veremezler

Ahmet Berberoğlu: Beni Mahkemeye Veremezler

 

 
Berberoğlu, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, son 5 aydır yaşanan sürecin bekledikleri gibi görüldüğünü ve birlikte sonuçlarını takip ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:
 
"Belediye Başkanlığı makamına halkın oylarıyla geldim, geçici işgal yaşanmaktadır. Oylarıyla, halkın teveccühü ile kazanamayanlar, o koltuklara bazı güçlerin desteği ile oturup zafer sarhoşluğunu dün gece sabahlara kadar yaşamışlardır. Belediye meclis üyeleri kolluk kuvveti görevi yapıp bütün personelimin özgürlüklerini kısıtlamışlardır. Görevi ve yetkileri olmadıkları halde belediyede ki tüm dosya ve evrakları kendileriyle alakalı olacak, kendileri için hazırlanmış, çoğunun da savcılıkta bulunan dosyalarla ilgili evrakları incelediklerini ve yok edilmesiyle uğraştıklarını da biliyoruz. Evraklar önlerinde buyursunlar beni mahkemeye versinler. Veremezler, veremeyecekler."
 
"Bana bu olay başlarken 'hırsız, namussuz, şerefsiz, onursuz ve çalıyor' dediler. 5 aylık soruşturmanın sonunda ne çıktı-" diyen Berberoğlu, şöyle konuştu:
 
"Belediyenin kiralarını geç tahsil etmişiz. Asfalt paraları yatırılmış ama 3-5 ay sonra yatırılmış. Hani nerede kaldı bu hırsızlıklar, trilyonlarca paralar havada uçuşuyordu. 5 aydır inceleniyoruz, 'didik didik' olduk. Belediye 5 aydır inceleniyor. Bozüyük Cumhuriyet Savcılığı'nda bu konularla ilgili 2 savcı 500 kişiyi dinledi, ifadeler alındı. Hani nerede bir tane suç unsuru."
 
İddiaların temelinin Bozüyükspor'a yapılan yardımlar olduğunu öne süren Berberoğlu, "Ahmet Berberoğlu ile ilgili 14 yıldır bir şey bulamıyorlar.
 
'Bozüyükspor ve belediyespor üzerinden giderek bunu nasıl vurabiliriz-' diye yapılan planlamadır. Bu planlama 2009 seçimlerinden sonra yapıldı. Ahmet Berberoğlu 3. dönem kazandı. Bugüne kadar hırsızlıklarla ve yolsuzluklarla suçlandım. Ama şahsım ve belediye ile alakalı herhangi bir şey bulunamamıştır. Bu hukuksal sürecimi tamamlayacağım. Allah hakkımda ne hayırlısı ise onu versin. Bozüyük halkı bana hakkını helal etsin" diye konuştu.
 
İçişleri Bakanlığı'nca hakkında soruşturma başlatılan ve Ak Parti üyeliği askıya alınarak partinin Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilen Berberoğlu, dün görevinden alınmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç