AİLE ÇAY BAHÇESİ DEĞİŞİYOR “ŞEHİR MEYDANI RAHAT BİR NEFES ALACAK”

AİLE ÇAY BAHÇESİ DEĞİŞİYOR “ŞEHİR MEYDANI RAHAT BİR NEFES ALACAK”

Bilecik Belediyesi tarafından Bilecik Belediyesi Aile Çay Bahçesi olarak bilinen alanda gerçekleştirilecek proje ile şehir meydanı rahat bir nefes alacak.

7’den 70’e her kesimden vatandaşımızın rahatlıkla vakit geçirebileceği ve birçok etkinlik alanının bulunacağı projenin mimari çiziminin tamamı, Bilecik Belediyesi tarafından hazırlandı.

Bitki sergi alanlarından, dinlenme ve eğlenme mekanlarına, sanat galerinden gösteri alanlarına kadar her yaş grubundan insanlarımızın vakit geçirebileceği proje kapsamında yeni bir şehir meydanı gerçekleştirilecek.

PROJEDE SANAT GALERİLERİ, AMFİ TİYATRO VE ETKİNLİK ALANLARI YER ALACAK

4 bin metre karelik alan üzerine inşa edilecek projede, sanat galerileri, amfi tiyatro ve birçok etkinlik alanı yer alacak.

Mimarisi Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanacak proje ile atıl vaziyette ve kullanılmayan alanlar yeniden düzenleme ile vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.

MEYDANIN YÜZDE 80’İ YEŞİL ALAN OLACAK

Şehir merkezinin vitrini görünümünde olacak proje ile şehir merkezinin yüzde 80’i yeşil alan olarak değerlendirilecek.

Özgün peyzaj çalışmaları ile birçok türden ağaç ve bitkinin yer alacağı proje kapsamında şu an kullanılan ve eski görünüme sahip çeşme revize edilerek, yeniden halkımızın hizmetine sunulacak.

Özgün mimari yapısı ile şehir merkezinin canlılık kazanacağı projede 6 adet girişin yer alacak ve yeme içme alanları yer alacak.

PROJE DEZAVANTAJLI GRUPTAKİ VATANDAŞLARIMIZA UYGUN ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Dezavantajlı gruptaki vatandaşlarımızın rahatlıkla faydalanmaları için her türlü detayın yer aldığı proje tamamlandıktan sonra fikir alışverişinde bulunulması amacıyla Kent Konseyinin ilgili alt kurullarında ele alınacak.

Çocukların oyun oynayabilecekleri alanların da yer alacağı proje ile şehir merkezindeki sosyal, ticari ve ekonomik hayata hareketlilik kazandırılması amaçlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam