Aile Eğitimi gören bayanlara sertifikaları verildi

Aile Eğitimi gören bayanlara sertifikaları verildi

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda kurrsa katılan toplam 33 kursiyere sertifikaları takdim edildi.

Malhun Hatun İlkokulu velilerimizin katılımıyla gerçekleştridiğimiz 0-18 yaş Aile Eğitimi programı sertifika törenine hepiniz hoş geldiniz

“Sağlıklı bir aile sağlıklı bir toplum demektir”

Programda konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir, sağlıklı bir ailenin sağlıklı bir toplum demek olduğuna dikkat çekti. Nayir,şöyle konuştu:

“Hayattaki bütün faaliyetlerimizin temel amacı insan mutluluğudur. İnsan mutluluğunun da en kolay üretildiği yer ailelerimiz, yuvalarımızdır. Dolayısıyla eğitim de gerekiyorsa aileden başlayan, çocuktan başlayan, ebeveynden başlayan bir eğitim olması gerekiyor. Sağlıklı bir aile sağlıklı bir toplum demektir. Kültür demektir. Eğitim demektir. Sağlık demektir. İhtiyaç duyduğumuz her türlü hizmetin üretilebildiği, her türlü ihtiyacımızın giderilebildiği bir yuva özlemidir. Eğer ailede bunlar sağlanamıyorsa toplumun ahengind, toplumun kültüründe, toplumun eğitiminde, toplumun sağlığında genel manada huzurumuzda, refahımızda büyük ekdiklikler var olacaktır. Onun için buradaki kursiyerlerimizin buraya vakit ayırmaları, gelip buradaki eğitimleri hem kendileri için, hem aileleri için, hem de geleceğimiz için çok önemli. Bu güzelliği beraber paylaşmak da bize ayrı bir mutluluk veriyor.

“Erkekler de en az bayanlar kadar bu kurslara yönlenmeli”

Arkadaşlarımızdan dileğim şu ; kursiyerlerimiz bayan ağırlıklı, hatta tümü bayan. Halbuki ebeveyn eğitimi dediğimiz şey anne ve babanın birlikte eğitimi olması lazım. Erkekler bu konuda çok başarılıi eğitime ihtiyaç duymuyorlar değil. Hatta tam aksine şefkat duygusu yönünden daha yüksek olan kadınlar bu konuda belki erkeklerden daha az eğitime muhtaçlar. Ama onlar vakitlerini ayırıp bunun kıymetini bilmiş ve buraya kadar gelebişmişler. Keşke bunu yaygınlaştırabilsek. Bütün okullarımızda erkeklerimizi de aynen bayanlarda olduğu gibi çocuklar üzerindeki davranışlarını öğretebileceğimiz kurslarımızda onları da yönlendirebilsek.

Hayatın temel hedefi olan mutluluğu yakalamanın yolunun da buradan geçtiğine inanıyorum. Emeği geçen herkesi, vakit ayıran kursiyerleri,mizi, kurs yöneticimizi ve buna imkan sağlayan okullarımızı, okul idarecilerimizi huzurlarınızda kutluyor, hepinize saygılar sunuyorum.

“Ailemizi iyi bir şekilde kuramamışsak tehlike çanları çalıyor demektir”

Belediye Başkanı Selim Yağcı yaptığı konuşmada kişilerin hayat telaşı içerisinde bazen ailelerinden fdakarlık yaptıklarını ve bu tür kursların da başlaması sağlıklı toplumun ve güvenli geleceğin oluşumu noktasında son derece önemli bir adım olduğunu dile getirdi.

Yağcı şöyle konuştu:

“Toplumun en küçük birimi ailedir. Biraileyi iyi kurduğumuzda, bu en küçük birimden oluşan halkalar birbirine eklendiğinde toplumun geneli adına büyük bir mutlluluk kaynağı olur. Eğer aileyi iyi kuramazsak, toplumun geneli noktasında da tehlike çanları çalıyor demektir. Toplumun en küçük bireyi de çocuklarımızdır. Hepimizin en büyük sermayesi yavrularımızdır. Dünyada insanın evladından daha büyük bir eseri yoktur. Bu en küçük bireye en büyük yatırımları yapmalıyız. Bazen hayatın meşgaleleri içerisinde, fedakarlık yapmaya hep ailemizden ve çocuklarımızdan başlıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımız ve Halk Eğitim Müdürlüklerimiz aracılığıyla hocalarımız eliyle böyle bir çalışmanın başlaması sağlıklı toplumun ve güvenli geleceğin oluşumu noktasında son derece önemli bir adımdır.

Bizler yöneticiler olarak zamanı değerlendirme ve çocuklarımıza zaman ayırma noktasında hakikaten bizim üzeirimizde büyük hakları vardır. Yavrularımız da sağ olsunlar bu zamana kadar anlayış gösterdiler. Biraz da aile eğitimi veren bir kıza sahip olmanın da bir gururunu yaşıyorum. İnşallah çocuklarımıza güzel zamanlar ayırabiliriz. Bu en büyük sermayemizi en iyi şekilde bir yatırım olacak şekilde geleceğe yetiştiririz. Ben bu çalışmaların çok faydalı olduğuna inanıyorum. Katkısı olan herkesi canı gönülden kutluyorum. Hep birlikte daha iyiye, daha güzele ulaşmak temennisiyle hepimize saygılar sunuyorum.

Programın sonunda 33 kursiyere kurs belgesi takdim edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam