Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu Açılacak

Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu Açılacak

 

 
     Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen programa, Müftü Burhan Çakır, Kur'an Kursu öğreticileri ve öğrenci velileri katıldı. 
     Kur'an tilavetiyle başlayan programda konuşan Müftü Çakır, Ramazan ayı içinde üçüncü etkinliği düzenlediklerini belirterek, asıl amaçlarının programlar sayesinde birlik, beraberlik ve kaynaşmayı sağlamak olduğunu söyledi. 
     Bir anne ve babaya göre, çocuklarının dini bilgilerle donatılması, Kur'an-ı Kerim okumasının dünyadaki her şeyden daha üstün olduğunu ifade eden Çakır şöyle devam etti: 
     ''Sizin evlatlarınız burada Allah'ın kelamını ve ilahi okuyorlar, Peygamberimizin hayatını öğreniyorlar ve dini bilgilerle donatılıyorlar. Bu programların, kazandığımız bu güzelliklerin Ramazan'dan sonra da devam ettirilmesine vesile olur diye ümit ediyorum. Ramazan ayında kazandığımız güzellikleri Ramazan'dan sonra da devam ettirelim.'' 
     Çakır, Ramazandan sonra ''Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu'' açacaklarını bildirerek, İlahiyat Fakültesi mezunu bayan hocaların ''aile irşat çalışmaları, evlenen çiftleri ziyaret, düğünlere ve nişanlara katılma'' başlıkları altında güzel faaliyetlerde bulunacaklarını sözlerine ekledi. AA
     

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam