AK GENÇLER ŞÜHEDANIN İZİNDE ÇANAKKALE’DE
admin • 23 Mart 2013 17:04:58 
AK GENÇLER ŞÜHEDANIN İZİNDE ÇANAKKALE’DE

 

Bilecik ve ilçelerinden toplam 14 otobüs ve yaklaşık 750 kişilik bir ekiple Çanakkale’ye çıkartma yapan AK Gençler Bilecik’te adeta gövde gösterisi yaptı. Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket eden AK Gençlere gidişlerine kadar Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı da eşlik etti. 750 kişilik ekiple yola çıkan AK Gençler Bilecik’te bugüne kadar yapılan en büyük gezi organizasyonunu da gerçekleştirmiş oldular.

Öncelikle Çanakkale Dardanelspor Stadyumunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı 18 Mart Çanakkale Şehitleri törenlerine katılan AK Gençler, burada ki törenlerin ardından Gelibolu Yarımadasına geçiş yaptılar. Atalarımızın Şehit Kanlarıyla sulanan topraklara ayak basan AK Gençler, rehberler eşliğinde şehitlikleri gezerek Yokluk içinde savaş kazanan ceddimizi burada bir kez daha yad ettiler. Birçok genç ise atalarının canlarını verdiği bu topraklara ilk defa geldiklerini belirttiler.

Program sonrası açıklama yapan Ak Parti Bilecik İl Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Kurt, “Yaklaşık 750 kişilik bir ekiple hareket ettiğimiz Ata toprağı olan ve şehit kanlarıyla sulanan Çanakkale’mize Bilecik ve ilçelerimizde ki gençleri de götürerek onlara, burada hangi şartlar altında savaş kazanıldığını biraz olsun göstermek istedik.  Ceddimiz orada yokluk içinden varlık çıkartmışlar ve kazanılmaz denilen Çanakkale’de bedenlerini siper etmişlerdir. Bizler de istedik ki, Bilecik’te bulunan tüm genç kardeşlerimiz burada yaşananları kalplerinde hissetsinler ve biraz olsun o günleri gözlerinde canlandırabilsinler. Ekibimiz içinde, tarihin en büyük zaferinin kazanıldığı metrekareye 6 bin merminin düştüğü, denizin renginin maviden kırmızıya döndüğü bu topraklara ilk defa ayak basan genç arkadaşlarımızın yüzlerinde karışan heyecan ve hüzün ifadelerini görmek onların orada yaşananları içlerinde hissetmelerini sağlamak bizlere de en az onlar kadar mutluluk vermiştir.” dedi.

Program sonrasında tekrar yola çıkan AK Gençler saat 02.30 sularında tekrar Bilecik’te oldular.

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
nazmikuran
9 yıl önce

çanakkale – ak gençler anlaşılıyor ki atalarını yad etmeye değil genel başkanlarını alkışlamaya gitmişler şehitleri yad etmek için Çanakkale ye gitmek gerekmez bulundukları ilin yada ilçenin köyün mezarlıklarına gitsinler görecekler ki yaşıtları olan arkadaşlarının mezarlarını onları şehit edenleri bugün afetmeye çalışıyorlar

0
Would love your thoughts, please comment.x