AK GENÇLERDE YILMAZ DÖNEMİ

AK GENÇLERDE YILMAZ DÖNEMİ

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan İbrahim Kurt'un yerine seçime Servet Yılmaz tek listeyle katıldı. Yapılan seçimde, 301 delegenin oyunu alan Yılmaz, AK Parti Bilecik Gençlik Kolları Başkanı oldu.

 

Ak gençliği tarafından hazırlanan pankartların dikkatlerden kaçmadığı Ak Parti İl Gençlik Kolları 4. olağan kongresi Başbakan Ahmet Davutoğlu için hazırlanan kısa film gösterimi ile başlarken filmin gösteriminden sonra divan oluşturuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdurrahim Boynukalın ile kongreye katılamayan milletvekili Fahrettin Poyraz ve Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın mesajları okundu.

 

Kurt: "Bilecik'te genel seçimlerde bu dönem iki sıfırı alacak mıyız?"

Ak Parti İl Gençlik Kolları'nın hazırladığı slayt gösterisi izlendikten sonra Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Kurt kürsüye geldi. Bugün veda değil bir vefa kongresi diyen Kurt şunları aktardı:

 "4 yıl beraber yol yürüdük, öncelikle hepiniz hakkınızı helal edin. Benden yana helal olsun sizlere. Biz hakkın, ümmetin gençliğiyiz ve biz bu ümmetin şu dönemde çektiği sıkıntılarda tek ses olarak kaldık. Benim sizden istirhamım şudur. Bundan sonraki dönemde Servet Başkanımızla beraber Bilecik'te yerel seçimlerde iki sıfırı alın. Ben sizden bu sözü istiyorum. Bilecik'te genel seçimlerde bu dönem iki sıfırı alacak mıyız?" dedi.

Kurt sloganlar eşliğinde partilileri selamlarken eski Gençlik Kolları Başkanı Kurt'a çiçek ve plaket takdim edildi.  

 

AK Parti Bilecik İl Başkanı Kadir Bayrak da "bundan 11 asır önce Anadolu'ya gelen Alperenlerin, Ertuğrulgazilerin, Şeyh Edabalilerin o günkü gayesiyle bugün burada toplananların gayesi aynı paydada birleşiyor" diyerek sözlerine şöyle devam etti:

 

Bayrak: "Servet kardeşimle ortak bir kaderi paylaşıyorum"

 "İnsanların ailesiyle birlikte istirahata çekildiği bir tatil günü akşamın bu saatinde beraberiz. Düğün, cenaze gibi hayatın akışı dışında gerçekleşen hadiseler istisna norma şartlarda bu kadar insanı bir araya getirmenin kolay iş olmadığını takdir edersiniz. Buna rağmen bir araya geliyorsak bunun bir sebebi, bir anlamı olmalı. Ben bunun sebebini şöyle izah ediyorum. Kendi nefsimizden, çoluk çocuğumuzdan başlayarak Bilecik'imize, Türkiye'mize hatta bütün insanlığa daha güzel bir dünya bırakma gayreti. Yine kendi nefsimizden başlayarak bütün insanlığa hizmet isteyip biz buna kısaca dava diyoruz. Hareket noktamız bu. Bu ateş yakıyor yüreklerimizi ve bizi harekete geçiriyor. Yine öyle zannediyorum ki bundan 11 asır önce Anadolu'ya gelen Alperenlerin, Ertuğrulgazilerin, Şeyh Edabalilerin o günkü gayesiyle bugün burada toplananların gayesi aynı paydada birleşiyor. Hal böyle olunca bayrak değişimleri daha anlamlı bir hal alıyor. Şu an Servet kardeşimle ortak bir kaderi paylaşıyorum. Benim geçen hafta devraldığım bayrağı o bugün teslim alıyor. Kendisiyle yaptığım konuşmalardan onun da ne kadar büyük bir mesuliyetin altına girdiğinin farkında olduğunu biliyorum. Ben olayım, Servet kardeşim olsun bayrağı kim alırsa alsın arkamızda sizlerin, bir büyük teşkilatın desteğinin olduğunu bilmek bizi rahatlatıyor. Bu akşam bizi bize anlatacak değilim yaptığımız hizmetler ortada, inşallah bunları az bir süre sonra seçim sürecinde sahaya indiğimizde hep birlikte halkımıza anlatacağız. Ben bu akşam sadece bazı ölçüleri ortaya koymanın yeterli olacağını düşünüyorum. Nedir bu ölçüler? Büyük halife görevi devralınca toplumuna soruyor. "Bir hata yaparsam  ne yaparsınız?" , "Seni kılıçlarımızla düzeltiriz ey Ömer"" diyorlar. İşte bizim görev ölçümüz ve son söz, son ölçü sözünde, ölçünün de herşeyin sultanına sallallahu aleyhi ve sellem'e ait. "Bir elime güneşi, bir elime ayı verseniz, davamdan dönmem." Bu anlayışla hepinizi selamlıyor, kongremizin hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum."

 

Bayrak'tan sonra kürsüye AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Doğan geldi. Doğan yaptığı konuşmada, AK Parti Gençlik Kollarının birer ilim ve irfan yuvası haline gelmesi gerektiğini ifade etti.

Yeni Türkiye yolunda kendileri için gereken en büyük hazinenin yetişmiş insan olduğunu ifade eden Doğan, şöyle konuştu:

Doğan: "Ak Parti Gençlik Kolları birer ilim ve irfan yuvası haline gelmek zorunda"

"Partimiz 13 yıldır tarihimize, medeniyetimize, manevi değerlerimize sahip çıkarken aynı zamanda da bir mücadelenin içerisindeydi. Bugün yeni Türkiye'nin ilk adımlarını atmaya başladık. Yeni Türkiye'nin ilk adımlarını atarken bir değişime gidiyoruz. Bu değişim bize bir dinamizm, bir yenilik, bir güç getirecek inşallah. Yeni Türkiye bizim omuzlarımızda yükselecek. Tıpkı bu topraklarda kurulan 6 asıra hükmetmiş, 3 kıtaya hükmetmiş Devleti aliyye, Osmaniye gibi. Bizler sadece bu milletin değil, bütün mazlumların ve ümmet coğrafyasının gelecekteki umuduyuz. Biz tüm ümmet coğrafyasının en büyük gençlik hareketiyiz. Yükseliş devrini, 21 yaşındaki  Fatih Sultan Mehmet ile gerçekleştirdi. Geçmişimizde bu kadar genç başarı ve örnekler varken Ak Parti gençlik kolları sadece bayrak asan, mitinglerde, kongrelerde kalabalıklar yapan, bütün angarya işleri yürüten bir teşkilat birimi olamaz. Bundan sonra Ak Parti Gençlik Kolları tüm il ve ilçe teşkilatlarıyla birer ilim ve irfan yuvası haline gelmek zorunda. Bizler sadece bu milletin değil bütün mazlumların, bütün ümmet coğrafyasının gelecekteki umuduyuz. Biz Türk ümmet coğrafyasının en büyük gençlik hareketiyiz. Onun için bize yakışır şekilde hareket etmemiz gerekiyor. Bundan sonra bize bu zorlu yollar gereken en büyük hazine yetişmiş insan. Kendimizi yetiştirmek, okumak zorundayız. Yetişmiş insan bu kadar önemliyken, ümmetin geleceğini biz olduğunu iddia ederken, artık geleneksel siyasetin sınırlarının dışına çıkmak zorundayız. Daha evrensel, dünya adaletini sağlayacak dünyada daha aktif bir rol alacak siyaseti üretmek zorundayız. Bunun içinde, hocamıza yakışan bir öğrenci olmalı, daha çok okumalı, araştırmalı ve kendimizi geliştirmeliyiz."

 

Daha sonra oy verme işlemine geçildi ve 301 delegenin oyunu alan Yılmaz, AK Parti Bilecik Gençlik Kolları Başkanı oldu.

Başkanlığına seçilen Yılmaz ise AK Parti teşkilatının içinde görev almakla beraber büyük bir vebali de yüklendiğinin farkında olduğunu belirterek şunları aktardı:

 

Yılmaz: "Büyük bir onur ve gurur vesilesi olmakla birlikte ağır bir vebali yüklenmektir"

Bugüne kadar Ak Parti Bilecik teşkilatının çeşitli kademelerinde görev yapmış bir kardeşiniz olarak şunu öğrendim ki Ak Parti teşkilatları içerisinde görev almak büyük bir onur ve gurur vesilesi olmakla birlikte ağır bir vebali yüklenmektir. Siyaseti millete hizmet aracı olarak gören insani yaşat ki devlet yaşasın anlayışını kendi siyasi anlayışını gösteren, hareket tarzını merkezine ilkelleştiren, bir partinin her bir kademesinde görev alan arkadaşımın bu vebalin ağırlığını görev süreleri boyunca unutmayacağından ve üzerlerine düşen vazifeleri ilk günkü heyecan ve şevk ile yerine getireceğine asla şüphem yok. Sözlerime son vermeden önce Gençlik Kolları teşkilatımızın her kademesinde görev almış, emek vermiş arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, önümüzdeki süreçte tecrübelerinden faydalanacağını ifade etmek istiyorum ve son olarak gençlik kolları başkanlığı görevini bizlere veren Gençlik Kolları Genel Başkanımız Aburrahim Boynukalın'a çok teşekkür ediyor ve sizlerin oylarıyla bu makama taşıyan delegelerimize çok teşekkür ediyor Allah yar ve yardımcımız olsun"

 

Kongreye, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Teşkilat Başkan Yardımcısı Ali Meriç, MKYK Üyesi Ayberk Cengiz, Bilecik Belediye Başkan vekili Nihat Can, AK Parti İl Başkanı Kadir Bayrak, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Fikret Karabıyık, Osmaneli Belediye Başkanı Münir Şahin, Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Giyim ve Mensucat Odası Başkanı Haşim Balcı, Ankara Bilecikliler Derneği Başkanı Üzeyir Yıldırım, Bilecik Garanti Bankası Müdürü Hüsnü Bayrakçı ile delegelerle partililer katıldı

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam