AK KADINLAR BİLECİKLİ VATANDAŞLARA SESLENDİ!  “Haydi Bilecik Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkalım”

AK KADINLAR BİLECİKLİ VATANDAŞLARA SESLENDİ! “Haydi Bilecik Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkalım”

Ak Parti Bilecik Kadın Kolları Başkanı Fatma Ercan ve Kadın Kollarına üye kadınlar, sahipsiz sokak hayvanlarına destek olmak amacıyla, Bilecik halkını “Haydi sende sokaktaki dostlarımız için kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak” kampanyasına davet etti.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca organize edilen ve 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen basın açıklamasında Başkan Fatma Ercan, “sahipsiz, sessiz can dostlarımız sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal duyarlılığı artırmak ve dikkat çekmek amacıyla açıklamaktan gurur duyarız” ifadelerinde bulundu.

“Buradan Bilecik ilimizdeki gani gönüllü vatandaşlarımıza sesleniyoruz”

Bu merhamet çağrısına kulak verecek, duyarlılık gösterecek ve çağrılarına destek verecek tüm Bilecikli vatandaşları gönülden kutlayan Ercan; “Bizlerin görevi, Allah rızasını gözetmek, kendimizin olduğu kadar başkalarının ve yaratılmış diğer canlıların hayatlarını da gözeterek “Yaratılanı severim yaradandan ötürü!” düsturunca yaşamak ve dünyayı güzelleştirmektir. Dünya sahibi insanoğlu değildir. Bu mavi gezegende bizim kadar Yüce yaratıcının yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerinde yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız. Dünyayı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli, onları korumalı ve hayatı onlarla paylaşmalıyız” ifadelerinde bulundu.

HAYDİ SEN DE SOKAKTAKİ DOSTLARIMIZ İÇİN KAPININ ÖNÜNE BİR KAP SU, BİR KAP MAMA BIRAK!

Seslerini duyuramayan sahipsiz hayvanların, yaz mevsimi ile beraber gelen sıcak havanın getirmiş olduğu yemek, barınak ve su bulma gibi zorluklarla mücadele etmekte olduklarının altını çizen Ercan; “Özellikle pandemi ile beraber gelen kısıtlamalarda ve mevsimin de etkisiyle sıcaktan çok fazla etkilenen can dostlarımız ya bitkin düşüyor veya yaşamlarını kaybediyorlar. İki cihan serveri sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hadis-i şerifinde “Bu dilsiz hayvanlar hakkında Allah’tan korkun!” diyerek bizleri uyarmıştır.Sahibi Allah olan sokak hayvanları için, belirli günlerde “Bir Kap Su, Bir Kap Mama” kampanyasına biz de AK Kadınlar olarak destek oluyoruz. Buradan Bilecik ilimizdeki gani gönüllü vatandaşlarımıza sesleniyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam