• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AK KADINLAR, KADINA ŞİDDETİ KINADI

AK KADINLAR, KADINA ŞİDDETİ KINADI

AK Parti Bilecik Kolları tarafından düzenlenen basın açıklamasında “Kadına yönelik şiddet, cinsiyet ayrımcılığına dayalı bir insan hakları ihlalidir.” dedi.
AK Parti Bilecik Kadın Kolları Siyasi Ve Hukuk İşler Başkanı Ayşe Selbes ve beraberindeki Kadın Kolları üyeleri, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” dolayısıyla Bilecik Belediyesi Aile Çay Bahçesi Önümde basın toplantısı düzenledi.
Basın toplantısında konuşan Selbes, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Gününde bir insan olmanın sorumlulukları çerçevesinde; şiddetin her türünü ve her kaynağını yok etmeye azmetmiş bireyler olarak,Ana Muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun anlamsız ve medeniyet anlayışımızdan uzak açıklamalarından dolayı derin bir üzüntü içerisindeyiz.

İnsanlığın büyük birkesminin çok yönlü şiddete maruz kaldığı bir çağın mensuplarıyız. Yaşamımızı her alanı hak ve adalet mücadelesi içinde gereken; Şiddeti normalleştirmeye yönelik bu çirkin açıklamayı kınıyor, sayın Kılıçdaroğlu’nu Milletimizin Ferasetne Havale ediyoruz.

Şiddet zaman, mekan ve şahıs ayrımı gözetmeksizin toplumun her kesiminden uzak olmalıdır. Şiddetin hiçbir gerekçesi olamaz..  Şiddet bir insan hakları ihlalidir. Şiddetle mücadele öncelikli olarak; şiddeti maruz gösteren kafalara karşı yapılmalıdır.
Kadına yönelik şiddet dünyada ve ülkemizde eğitim, ekonomik durum, yaş ve yaşadığı çevreye bakmaksızın tüm kadınların ve dolaylı olarak toplumun etkilendiği bir durumdur. Şiddetin sevgi ve merhamet dilimi ile çözüme ulaşacağı bir yol varken olma mazeretler üretmek, toplumu ileri götürmek yıpratır. Toplumu yıpratan ve yanlış olan açıklamalar siyasetçi olmanın sorumluluğu ile bağdaşmıyor. Özellikle kamuoyuna yönelik açıklamalarla şiddetin kabul edilebilir olduğunu ifade eden CHP Genel Başkanını kınıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun söylediği sözler tüm kadınlarımızı incitmiştir. Bir siyasetçi eş ve baba olarak kendisini ve sorumluluklarını hatırlamaya ve kadınlardan özür dilemeye davet ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam