Ak  kadınlar kongreye hazırlanıyor

Ak kadınlar kongreye hazırlanıyor

Ak Parti Bilecik Kadın Kolları Başkanı Gülcan Namal, il teşkilatı binasında bir basın açıklaması yaparak  kadın kollarının 4. olağan kongre için hazırlandıklarını ifade etti. Ocak ayı itibariyle kongrelerin tamamlanacağını belirten Namal, Şubat ayında ise il kongresinin yapılacağının bilgisini verdi.

Namal açıklamasında şunları kaydetti:

"Partimizin 14 Ağustos 2001'de kurulmasından bugüne birlikte yol alıyoruz.  Halkımızdan aldığımız destek ve güvenle girdiğimiz bütün seçimlerden başarı ile çıkmış, Ak Parti sevdalıları, ülke sevdalılarını seçmiştir… Bu günde 2023 hedeflerimizi gerçekleştirmek için ; çok değerli kadrolarımızı seçiyor, yenileniyor, güçleniyor ve büyük millet, büyük Türkiye'nin hedefinin temellerini hep birlikte atıyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki, biz hep birlikte Türkiye'yiz…2001'den günümüze kadar kurucu genel başkanımız, şu anki cumhurbaşkanımız önderliğinde ülkemiz çağ atlamış, yeni Türkiye'nin temelleri atılmıştır. Genel başkanımız, başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu ile başlatılan kongre süreçleri ile de yeni Türkiye yolunda teşkilatlarımızı güçlendirerek büyük Türkiye'nin temel taşları oluşturulmaktadır. Gerçekleştirilen kongreler, başta 2015 seçimleri olmak üzere bizi 2023 hedefine daha da yakınlaştıracaktır.

Değerli yol arkadaşlarım, Ak Parti kadın kolları bugün 4 milyonu bulan üyesiyle dünyanın en büyük kadın örgütlerinden biridir. Ak Parti'nin önümüzdeki hedefi; 2015 seçimlerinden başarıyla çıkmak, milletimize söz verdiğimiz gibi 2023 Türkiye'sine istikrarla, huzurla, gelişmeyle, ve selametle ulaşmaktadır. Milletimizin bizden beklentisi budur. Bugün 4 milyonu bulan üyesiyle dünyanın en büyük siyasi örgütlenmelerinden biri olan Ak Parti kadın kolları; kadınlarımızın sesinin en gür çıktığı platform olmuştur.

Partimizin başarısının arkasndaki en önemli güç, hi,ç kuşkusuz kadınlarımızdır. Kadın kolları teşkilatımız, fedakar, gayretli, istekli ve güler yüzlü çalışmaları ile Ak Parti'nin başarısında her daim öncü güç olmuştur.  Sergilediğimiz birlik ve beraberlik emsal olmaktadır.

Ak Parti siyasette kadına verdiği önemle, kadının konumunu güçlendirmeye yönelşk uyguladığı politikalarla kadınlarımızın toplum hayatına daha etkin katılımını hedeflemiştir.

Bugün partimizin her kademesinde yer alan  kadınlar, siyasetin nesnesi değil öznesi olduklarını göstermişlerdir. Kadının elinin değdiği her alanda değişim yaşandığını göstermişlerdir. Biz, siyasetin bir takım oyunu olduğunun bilincindeyiz. Biz, birbirimizle değil; takımımızın başarısı için mücadele ediyoruz. Bizim anlayışımız; birbirimizin önünde yada arkasında olmak değil,; yan yana durabileceğimiz bir takım olmaktır. Paylaşmayı, dayanışmayı sabrı bilen takım olabilmektir.

Kadın kolları olarak yapacağımız 4. olağan kongremizden daha da güçlenerek çıkacağız. Birlik ve beraberlik anlayışının kongrelerden çıkaracağı enerji ile milli iradeyi hakim kılmaya devam edeceğiz. "

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam