• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri Salonu Terk Etti

Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri Salonu Terk Etti

Bilecik Cumhuriyet Halk Partisi, en genç meclis üyesi ve Bilecik Belediyesi Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, AK Parti Bilecik İl Kongresinde yaşananları sert sözlerle eleştirdi.

Subaşı’nın konuşmaya başlamasıyla AK Parti Belediye Meclis Üyeleri salonu terk etti.

“Dün gerçekleştirilen Ak Parti Bilecik İl Kongresinde şaşkınlıkla izlediğimiz yaşananlar ve söylenenlerden sonra kendilerini bilgilendirmek adına açıklama yapma gereği duydum” diyerek eleştirilerine başladı.

AK Parti Bilecik İl Kongresinde açılan, “Bir akıl gelecek ki, akıllar delirecek. Ve bir devrim, evvela devrimi devirecek” pankartını eleştiren Subaşı, “Bahsettiğiniz akıl ne aklı, devirmeye çalıştığınız devrim neyin devrimi. Bu nasıl bir hayal ürünü ve nasıl bir kurgulamadır” dedi.

Bu sözleri anlamakta zorluk çektiğini belirten Melek Mızrak Subaşı açıklamasında; “Dayandığınız iktidar gücünün sallantısıyla, yaşadığınız bu kötü psikolojinizin ortaya çıkardığı bu sözler hakkında bilmelisiniz ki, devrilmeyecek tek şey Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı devrimlerdir. Türkiye Cumhuriyeti, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 6 okundan biri olan Devrimcilik ile zaten sapasağlam ayaktadır. Ve ayakta olmaya devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti devrimini Kurtuluş Savaşında 7’den 70’e her bir ferdiyle kendi yapmış, kendi inşaa etmiştir. Bunu yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Devrimcilik; hırsızlık, rüşvet, yalanla olabilecek bir şey değildir. Asılan bu pankart tamamen bir hayal ürününün ve karşı devrimin çıkarımıdır” ifadelerine yer verdi.

Resim önizlemesi

AK Parti Gençlik Kolları Başkanının Bilecik Gençliği Ayasofya gençliğidir sözlerine de sert tepki gösteren Subaşı, “Pankartın ardından Bilecik Gençliği hakkında birkaç söz edildi. O sözleri de tıpkı ses gelmiyor haykırışları gibi hayretle ve şaşkınlıkla dinledik. Şunu bilmelisiniz ki Türkiye Cumhuriyeti gençleri Milli Mücadele’den gelmiştir. İnönü Zaferlerinin yaşandığı, Sevr Antlaşmasının yırtıldığı bu toprakların gençliği, Kurtuluş Savaşının adına türküler yazılan 15’li denilen gençleridir. Milli Mücadele ruhunu her daim içinde yaşatan, asla yorulmayan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçileridir.

Cumhuriyetimiz kurucusu, Başkomutanımız Ulu Önder  Gazi Mustafa Kemal Atatürk der ki; ‘O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır; geleceğin ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir!’ Emin olun ki Atatürk’ün dediği gibi bu gençlik hiçbir şeyi unutmayacaktır. Gün gelecektir ve size yerelde verdiği cevabı, tüm ülkemizde de verecektir” dedi.

Melek Mızrak Subaşı’nın konuşmasının yarısında AK Parti Belediye Meclis Üyeleri salonu terk etti.

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam