AK Parti Bilecik İl Gençlik Kolları’ndan kınama
admin • 16 Mayıs 2013 12:34:07 
AK Parti Bilecik İl Gençlik Kolları’ndan kınama

 

Kurt, yaptığı yazılı açıklamada, gerçekleşen patlamalarda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet ve ailelerine de baş sağlığı dileğinde bulunarak, kendini bilmez ve insanlıktan nasibini almamış insanların yaptığı hain saldırıyı esefle kınadıklarını bildirdi. 
     Müslüman bir ülkede Müslümanlığından ve insanlığından şüphe ettikleri insanların yapmış olduğu saldırılar sonucu masum vatandaşların hayatını kaybettiğini anımsatan Kurt, açıklamasında şunları kaydetti: 
     "Öyle ki Recep ayı, tazim ve sevgi ayıdır. Bu ayda kılıçlar kınlarına sokulur, bütün husumetlerin üstü örtülür ve memleketin her yerinde sükunet hakim olurdu. Ancak bugün baktığımızda Müslüman ülke olarak ve kişi olarak bildiklerimiz, bütün bunları hiçe saymış ve masum insanların canına kast etmişlerdir. Türkiye'nin girdiği bu çözüm sürecinde şehit haberi alamayanlar yapılan bu saldırıyla beraber tekrar ağızları sulanmış ve kendilerine pay çıkararak kendilerince böylesi bir günde dahi birlik olmaları gerekirken hayasızca hükümete saldırmaktadırlar. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Bizler yapılan bu saldırıların ve akıtılan şehit kanlarının durması için her türlü fedakarlığı yapmaktayız ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu saldırılarda da birlik ve beraberlik içinde olması gerektiği halde siyasi emellerle saldırıda bulunanların ise bu emelleri elbet bir gün son bulacaktır. Yapılan bu tür saldırılar tamamıyla ülkedeki huzur ortamını bozmak ve halkı kaosun içine sürüklemek için atılan adımlardır. Bizlere düşen görevde böyle günlerde ırk, dil ve din ayrımı gütmeden dik durmak ve bu galeyana ve kaos ortamına sürüklenmemektir." AA

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x