• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AK PARTİ BİLECİK’İN EN BÜYÜK KONGRESİNE HAZIRLANIYOR

AK PARTİ BİLECİK’İN EN BÜYÜK KONGRESİNE HAZIRLANIYOR

AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, Başbakan Binali Yıldırım’ın 20 Ocak’ta AK Partinin 6. Olağan İl Kongresine katılacağını söyledi.
Parti binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan Başkan Karabıyık, kongrenin adeta bir şölen havasında geçeceğini ve yoğun bir katılım beklendiğini belirtti.
Başbakan Yıldırım’ı büyük bir heyecanla beklediklerini dile getiren Karabıyık, “Bugüne kadar ilimizde gerçekleştirilen en büyük kongre olacak. Karasu Vadisi’nde bulunan spor salonunda yapılacak kongremiz adeta şölen havasında olacak. İlk defa bir başbakan düzeyinde katılım olacak kongremize tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Devlet büyüklerimizin geldikleri şehirde ilin yatırımları hakkında bilgi vermesi çok önemli. Başbakanımızın da birkaç müjde vermesini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.
İl başkanlığı binasının taşınacağını da belirten Karabıyık, hizmetlerin artık kent merkezinde yeni satın alınan iki katlı binada devam edeceğini de sözlerine ekledi.
Uzun yıllardır beklenen Bilecik-Yenişehir yolunun son durumunu sorulması üzerine Karabıyık, “Geçen STK’larla toplantı yaptık. Orada da en çok sorulan soru buydu. Bu da bizim en kangren problemimiz. Bir kamu eliyle yapılacak yol inşaatının başından ne kadar olumsuzluk geçebilirin cevabı aslında bu yoldur. Türkiye’nin örneğidir bu. Bununla alakalı bakanlık her ne kadar 2019 yılının ortalarına doğru bürokrasi işlese de de bizim görüşmelerimiz sürüyor. Allah nasip ederse 2018 yılının sonuna yetiştirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam