Ak Parti grubu Cumhurbaşkanlığı seçimini konuştu

Ak Parti grubu Cumhurbaşkanlığı seçimini konuştu

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan toplantıda yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimine özellikle yer veren konuşmacılar, muhalefeti eleştirerek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Başbakan recep Tayyip Erdoğan’ı her şekilde destekleyeceklerini de belirttiler.

“Başbakanımızın resmini görmek bile önemli bir şey”

Bozüyük’teki programının ardından toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’da katıldı.

Balta,toplantıda yaptığı konuşmada şunları aktardı:

Bakan yardımcısı Balata seçimle ilgili olarak “Sayın başbakanımız dünya liderimiz değerli genel başkanımız saygıdeğer genel başkanımız onun bize göstereceği işaret neyse biz onu yapacağız” ifadelerinde bulundu. Balta, konuşmasında şunları aktardı:

“Ne kadar şu anda bakan yardımcılığı görevini yapsam da kalbim hep sahalarda hep teşkilatlarda. Çok canım sıkıldığı zaman genel merkezimize ve oradan moralim bozuk olduğu zaman genel merkezdeki arkadaşlarımla kucaklaşır, orada dünya liderimizi gördüğümüz zaman resmini görmek bile çok önemli bir şey. Onu görmemiz tarifsiz. Tekrar şahlanıp yolumuza devam ederiz. 

“Başbakanımız bizi millileştirmeye çalışıyor”

Sayın başbakanımız bizi millileştirmeye çalışıyor. Bizi her alanda millileştirdi. Ülkemiz dünyada en güvenilir yatırım yapılabilecek bir cazibe merkez haline geldi. Artık kendi insanımız kendi mühendisimiz kendisine güveniyor. Milli savunma bakanlığı milli eğitim bakanlığı milli istihbarat teşkilatı. 3 tane milli kuruluşumuz var. ama ne zaman millileşmeye başladılar? En fazla pay milli savunma bakanlığına ayrılır ama her şeyimizi dışarıdan alırdık. Şimdi Allah’a şükürler olsun Atak helikopterimizi yaptık, zırhlı araçlarımızı yapmaya başladık.

“Artık almıyoruz satmaya başladık”

 İnsansız hava aracını yapmaya başladık, füzelerimizi yapmaya başladık. Ne zaman bu dönem içerisinde. Artık almıyoruz satmaya başladık. Türkiye bir pazardır üretmeyeceksiniz siz hamal gibi çalışacaksınız bizden alacaksınız. Ama sayın başbakanımız sayesinde o milli ruh sayesinde o insan ve ekibi sayesinde artık Türkiye daha tekrar geri dönmeyecek hep ileriye doğru kendisine hedefler koydu. Artık 2023 hedeflerimiz var, 2023 hedeflerimizde 500 milyar dolar ihracat, 2023 hedeflerimizde kişi başına düşen milli gelir 25 bin dolar ve her alanda hedeflerimizi ortaya koyduk. Ve her uğurda da hep beraber çalışıyoruz. Azimle gayretle heyecanla şevkle çalışıyoruz. Niye gece gündüz demeden çalışan rüyasında bile ülkesinin insanlarının ve dünyada ezilmiş insanların sıkıntılarını yüreklerinde yaşayan bir liderimiz var. Allah’a şükürler olsun. Böyle bir davanın içerisinde böyle bir insanla çalıştım her zaman arkadaşlarıma da söylüyorum. Bundan sonra sonra gözümü yumsam gözüm arkada kalmadan sevinçle ebediyete giderim. Bu güzelliklerin yaşatan bir liderimiz var. 36 milyar dolar ihracat 155 milyar dolar oldu. Ecdadımızın ayak bastığı yerlere birileri onların kanlarını emerek çıkar menfaat uğruna oraları işgal ettiler biz insanlık adına inancımızın gereği ecdadımızın bizlere bıraktığı mirasla beraber Somali’de hastane yapıyoruz, Bosna Hersek’te temizliğini yapıyoruz. Nijer’in su ihtiyacını karşılıyoruz. Gürcistan’da engelliler okulu yapıyoruz. Ecdadımızın eser bıraktığı yerlere asfalt yapıyoruz, yol yapıyoruz. Hizmetlerle beraber ecdadımıza sahip çıkıyoruz. Ezilenlere de sahip çıkıyoruz. Dünyada ezilmişlerin yanında olan tek bir ülke var o da Türkiye. Bütün ezilmişlerin savunucusu, onların yanında olan onlara yardım eden hiç çekinmeden dik duran bir liderimiz var.O da recep Tayyip Erdoğan ve ekibi.

“Gerekirse ölümü bile göze alarak bu yola koyulduk”

Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara karşı uyanık olmamız lazım. Biz bu süreç içerisinde darbe girişimlerini yaşadık kapatma sürecinde il başkanlığı yaptım ben. O zamanki duygularımı hiçbir zaman anlatamam. Yalnız başıma eşime bile durumu o yaşadığımız duyguları anlatmamıştım. Anlatamazdık zaten. Ama önümüzdeki liderimize güvenerek onun yolunda gerekirse ölüm varsa ölümü de göz önüne alarak onunla beraber olduk. İşte başarının esas temeli de budur. Şimdi de bu süre içerisinde özellikle bu hizmet davasına bu kutsal davaya bu kutsal davanın liderinin önünü kesmek için 17 Aralık süreci, 25 aralık sürecini yaşadık gezi olaylarından sonra ama yine devletimiz sandıkta bunun hesabını gördü bu oyunlara prim vermedi. Bundan sonra daha fazla uyanık olmamız lazım. Şimdi ilk defa Türkiye halkın seçeceği bir cumhurbaşkanıyla yönetilecek. Halkımız artık milli irade sandıkta tecelli edecek halkımız oylarıyla beraber cumhurbaşkanını seçecek. Bu çok önemli bir şey. Şimdi içeriden ve dışarıdan burada bu davanın önünü kesmek liderimizin önünü kesmek ve bu kutsal davaya gönül veren insanların önünü kesmek için bin bir türlü oyunlar olacaktır bundan sonra. 

 

“Birçok kimseye hayal gelen şeyleri gerçekleştirdik”

Yağcı, konuşmasında şunları aktardı

“Bugün özel ve güzel bir gün. Çok değerli il koordinatörümüz ve bakan yardımcımızı ilimizde ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazana çeyrek kala arifesinde böyle bir araya geliyoruz. Öncelikle bu duygu ve düşüncelerle toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Hepinize hoş geldiniz diyor saygıyla sevgiyle selamlıyorum.

Bizler farklıyız. Başlangıcımız farklı, çalışmalarımız farklı, hedeflerimiz farklı. Çünkü bizler milletin kurmuş olduğu ve milletin ta kendisi olan bir partiyiz. Başladığımız günden itibaren bu yüce hizmeti bizlere neyi hedef gösterdiyse Sayın Başbakanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 12 yılı aşkın süreden beri bu aziz milletin hizmetinde olmak, bu güzide toprakları imar ve ihya etmenin haklı hazzını, gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Gerçekten baktığımızda 12 yıl önce Türkiye’yle bugünkü Türkiye arasında belki 12 yıl önce bugün yapılacaklar söylendiğinde birçok kimseye hayal denilen projeleri ülkemiz bazında gerçekleştirdik. İlimiz bazında da bir belediye başkanı olarak yerel yönetimlerin AK Parti yerel yönetim anlayışını başladığı günden itibaren hizmet verme şerefine onuruna eren bir yerel yönetici olarak gerçekten şehrimiz adına da başladığımız günden itibaren hayal denilen Bilecik siyasetinin gündeminde hangi sorunlar varsa Allah’a çok şükürler olsun el ele gönül gönüle vererek birlik ve beraberlik içerisinde her birini hallettik. Dünden çok iyiyiz, yarın daha da iyi olacağız. İyi olabilmemiz heyecanını, aşkını, sevgisini, hoşgörüsünü ve çalışma azmini yüreğimizde saklıyoruz. İşte her gün yeni bir gün. Yeni bir şey yapmak lazım. Yeni başlangıçların olması lazım. İşte Türkiye siyasi tarihinde önümüzdeki süreçte yeni bir başlangıç. "

Bilecik’teki çalışmalarına yeni başlayan AK Parti MKYK Üyesi İl Koordinasyon Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’de yeni yerine alışmaya çalıştığını ifade etti.

Atabek şu ifadelerde bulunsu:

 

“Sizleri öğrenmeye çalışıyorum, anlamaya çalışıyorum. Bilecik’i bir ucundan bir ucuna inşallah il başkanımızla da baştan sona gezeceğiz. Karış karış ilimizi adım adım gezeceğiz hepinizle tanışacağız. Ben yakın zamanda Bilecik İl Koordinatörlüğüne atandım. Çok güzel bir iliniz var. Gerçekten maneviyatı çok güzel doğası çok güzel çok güzel bir memlekette yaşıyorsunuz. Dışarıdan gelen bir kardeşiniz olarak bunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Çok güzel bir salonunuz var belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Bilecik’te böyle şık güzel büyük bir salonun olmuş olması gerçekten halkımıza ve teşkilatımıza çok büyük bir hizmet. İl başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir toplantıyı hazırladığı için.

“Buradaki uyuma katkı sağlamak için gönderildim”

Önümüzde ramazan var, öncelikle Ramazan ayının hayırlı olmasını diliyorum. Tabi burada çok güzel bir türbe var. Şeyh Edebali türbesi. Muhtemelen ramazan çok farklı geçiyordur. Bende inşallah bu ramazanda birkaç defa sizlerin sofralarınıza konuk olacağım. Bu maneviyattan inşallah bizler de faydalanacağız. Bizleri genel merkezin buraya gönderme sebebi öncelikle şu, buradaki uyuma daha fazla katkı sağlamak, buradaki deneyimlere daha fazla katkı sağlamak. Bilecik’te gerçekten istikrar var. İstikrarın olduğu her ilde başarı vardır. Neticede çok güzel başarılar var. Daha fazlası olur mu tabi ki olur. Şimdi daha fazlasını önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçiminde hep birlikte el ele gönül gönüle vererek inşallah daha fazla daha büyük sonuçların altına imza atacağız.

“Başbakanımızı bir aile büyüğümüz gibi seviyoruz”

Toplantıya katılan tüm arkadaşlarımız şunu düşünmüştür, sayın başbakanımızla katıldığımız son toplantılar mı? Bizim de kalbimizden geçti gerçekten. Çünkü biz sadece onu bir genel başkan olarak sevmiyoruz biz onu bir baba olarak seviyoruz bir abi olarak seviyoruz bir amca olarak bir aile olarak bir devlet büyüğü olarak bir dünya lideri olarak seviyoruz. Ve ne kadar şanslı olduğumuzu çok iyi biliyoruz. Böyle liderler dünyaya yüzyılda bir gelir işte biz böyle bir lidere yol arkadaşlığı yapma fırsatı yakaladık. Dolayısıyla ne kadar nasipli olduğumu çok iyi biliyoruz. Bir diğer nasipli durumumuz da şudur ki biz yepyeni bir Türkiye inşa ediyoruz.

“Ak kadrolar Türkiye’de sessiz bir devrim yaptı”

 Gerçekten AK kadrolar Türkiye’de sessiz bir devrim yaptı. Tabi bu sessiz devrim 10’uncu yılın sonunda tüm dünyada çok sesli bir şekilde yankılandı. Biz sadece Edirne’den Van’a bir sınır çizmedik. Hatay’dan Trabzon’a bir sınır çizmedik. Biz dünya üzerinde bütün mazlumların, bütün garibanlar, dili dini ırkı cinsiyeti mezhebi ne olursa olsun yanında olduk. İşte o yüzden sayın başbakanımız dünya lideri oldu. Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimi gerçekten çok önemli, çok kritik seçimler. Ve bizim için çok anlamlı. Biz ilk defa Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak Türkiye’nin cumhuru olarak başkanımızı seçeceğiz. İlk defa Türkiye’de cumhurbaşkanı kendi oylarımızla seçilecek. Dolayısıyla torunlarımıza sorduğumuzda anlatacağımız çok önemli bir anı diye düşünüyorum. Çok uzun yıllar sonra bizden sonraki nesiller bunları okurken bizim atalarımız böyle dönemlere şahitlik etmiş diyecekler o yüzden hiç unutmamak lazım. Yaptığımız iş gerçekten çok kıymetli gerçekten çok önemli. Biz çok büyük bir tarihe hep birlikte imza atıyoruz.

“Muhalefetin çatısı kağıttan”

 Muhalefetin çatı adayından bende biraz bahsetmek istiyorum. Yaptıkları çatı bence kâğıttan bir çatı. Yaptıkları çatı ne yağmur tutar ne kar tutar ne rüzgâra dayanır ne fırtınaya dayanır. Fakat hep çatı çatı dediler ama bu çatının iki tane ucundan bahsettiler. Bir tanesi MHP’ydi bir tanesi CHP’ydi. Sizlere 3 tane tarih vermek istiyorum. Bir tanesi devlet bahçelinin 42 gün önce bir açıklaması var. MHP nasıl bir cumhurbaşkanı adayı istiyor? Bir tanesi de Kılıçdaroğlu’nun 75 gün önce bir böyle bir tanımı var. CHP  nasıl bir cumhurbaşkanı adayı istiyor? Bu iki tane tarihi alın masaya yatırın ne kadar paralel olduğunu göreceksiniz, ne kadar birbirine uygun olduğunu göreceksiniz. Bu kuvvetle muhtemel bir denklik değil.

“Paralel ve derin çatıyı çok iyi anlatmalıyız”

Bizim gerçekten bu çatıyı anlatmamız gerekiyor. Bilecik’te tıklatmadığımız kapı kalmaması lazım. Bu paralel ve derin çatıyı çok iyi anlatmamız lazım. Bu hiçbirimize şaşkınlık vermedi yaşadığımız son olaylardan sonra. Gerçekten 17 Aralık Türkiye tarihinde çok önemli bir kırılma noktasıydı ama ondan ziyade hepimizin kalbinin kırılma noktasıydı. Çünkü biz ilk defa kalbimizden hançerlendik. Biz ilk defa sırtımızdan hançerlendik. Dost bildiğimiz kardeş bildiğimiz aynı secdeye baş koyduğumuz insanlar tarafından hançerlendik. O camianın içinde aldanmış aldatılmış hiçbir şey bilmeyen o kadar çok arkadaşımız var ki. Sadece Allah’a ibadet edebilmek için bir sürü fedakârlık yapmış. O arkadaşlarımıza da ulaşmamız gerekiyor. Asıl o arkadaşlarımıza anlatmamız gerekiyor. Nasıl suiistimal edildiler.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam