AK Parti İl Başkanı Bayrak Oldu

AK Parti İl Başkanı Bayrak Oldu

Kongrede konuşan Kadir Bayrak, "Bundan 14 sene önce şu an bulunduğumuz binanın iki sokak üstünde Öğretmenevinin küçük bir salonunda toplantı yapmıştık. Yönetim kadromda yer alan kurucu arkadaşlar hatırlayacaklar. Ak Parti'nin Bilecik'te yapılan ilk il yönetim toplantısıydı o. Yanılmıyorsam 20 kişiydik. Baştan say 20, sondan say 20. Bırakın yönetim kuruluna birilerini almayı partiye üye yapacak insanın bulunamadığı zamanlardı o günler. Şimdi bakıyorum da heyecanlı kalabalığımızı toplantı salonları almıyor. Sayın başbakanımızın bize görevi tevdi ettiği günden bu güne yaklaşık 1 hafta geçti. Bu süre zarfında bırakın 20'yi en az 200 kişi yönetim kurulunda görev almak için başvurdu. Bu ilgi, bu nimet karşısında başımızı eğip Allah'a hamd etme zamanındayız. Kıymetli dava arkadaşlarım bu kalabalığın bu heyecanın bu isteğin bir sebebi var. 30 Mart mahalli seçimleri sonrası yazdığım bir yazıda Ak Parti'ye partimize olan bu ilginin sebebini izaha çalıştım. Bu yazıyı sizinle de paylaşmak istiyorum.

Hikaye bu ya Mecnun Leyla'nın aşkından erimiş bitmiş sırtında dünyadaki tek mal varlığı hırkasıyla çekilmiş bir köşeye düşünüyor. Allah'tan ümit kesilmez Leyla'sını bekliyor. O dönemin en düzenbaz, hilebaz, yalancı adamı koşup geliyor. Müjdeler olsun sana ey Mecnun diyor, Leyla geliyor. Bizde müjdeciye hediye vermek adettir ya Mecnun çıkartıyor tek mal varlığı hırkasını müjdeciye hediye ediyor. Etrafındakiler şaşırıyorlar kızıyorlar. Sen ne yaptın bilmez misin bu adam yalancının tekidir diyorlar. Biliyorum diyor Mecnun, Leyla gelmiyor, geleceği de yok. Leyla'nın yalanına bütün mal varlığımı verdim kendisi gelse canımı vermem gerekirdi.

Ortadoğu coğrafyasında bu topraklarda Anadolu'da eğer bir lider bir parti çıkıp idaresine talip olduğu milletinin önüne uzun vadeli hedefler koyuyorsa, istiklalden, hürriyetten, kendi kendini idare etmekten, ekonomik bağımsızlıktan, milli menfaatlerden bahsediyorsa orada durup düşünmek grekir. İhtilaller, kanlı darbeler, cuntalar, terör saldırıları, faili meçhuller, ekonomik istikrarsızlıklar, adam satmalar, suikastler daha neler neler. Söylediğine pişman ettirirler bu coğrafyada. Nice misalleri vardır saymakla bitmez. Bütün bunlara rağmen Ortadoğu coğrafyası hele hele Anadolu'nun insanı devletin idaresini kendine bırakamayacak kadar önünde olduğu gerçeğini de bilmezden mi gelir bu gerçeği hisseder de ona göre tavır mı alır bilinmez ama ne yapar yapar oyunları bozar hesapları alt üst eder. Leyla ile Mecnun'un hikayesine uygun olarak Adriyatik'ten Çin Seddi'ne büyük Türk dünyası iddiasını dillendiren rahmetli Özal'dan sonra önüne 2023, 2071 hedeflerini koyan, ülkesini dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacağını iddia eden, bölgesinde ve dünyada büyük Türkiye, lider Türkiye diyen partinin bizlerin gözlerinin içine baka baka şunu diyor. Bu söyledikleri velev ki bir hayal bile olsa sana oyumu veriyorum. Eğer söylediklerini gerçekleştirirsen değil oyumu sizin için canımı veririm.

Anadolu'nun bu küçük ama devletler doğuran ve yurt toprağı Bilecik'in ne anlam ifade ettiğini biliyoruz. Ona hizmete talibiz. Niyetimiz budur. Allah da mahcup etmesin. 5'inci Olağan Kongremizin önce şahsım ve yönetim kadrom partim ilim ve ülkem için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler. Allah'a emanet olun."

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam